Türk Telekom, 7Days Avrupa Kupası’nda şampiyonluğa “agresif” olarak ulaşmayı hedefliyor

Basketbol, Bilgi May 01, 2023 Yorum Yok
Türk Telekom Başantrenörü Fazilet Can, 7Days Avrupa Kupası finalinde İspanya temsilcisi Gran Canaria ile oynayacakları maça ait, “Rakibimizin kuvvetli taraflarıyla ilgili yaptığımız hazırlıkları hakikat uygulayabilmeyi istiyoruz. Atakta da sahayı yanlışsız paylaşarak agresif olup, birlikte oynayabilmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Can, tertibin finalinde karşılaşacakları Gran Canaria karşılaşmasıyla ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Olağan dönemde Gran Canaria ile B Kümesi’nde yer aldıklarını anımsatan Can, “Kaybettiğimiz iki maçtan Gerekli dersleri çıkararak hazırlanmaya çalışıyoruz. Sonuçta final maçı kendi başına farklı bir konsantrasyon nedenidir. Oyuncularımız Fazla konsantre. Uygun bir noktaya getirdik fakat sonunu düzgün bitirmek istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

Kanarya Adaları’na Fazla güç ve uzun bir seyahat sonunda gidileceğini vurgulayan Can, “İyi şartlar altında olmadan gideceğiz. Orada Aka bir seyirci avantajı olacak. Maç planımızı hakikat uygulayarak, 40 dakika sonunda istediğimizi almak istiyoruz. Final maçı için konsantreyiz.” değerlendirmesini yaptı.

– “Hepimiz elimizden gelen her şeyi yapacağız”

Fazilet Can, maçta uygun savunma yapmalarını gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Rakibimizin kuvvetli taraflarıyla ilgili yaptığımız hazırlıkları yanlışsız uygulayabilmeyi istiyoruz. Hamlede da sahayı hakikat paylaşıp, agresif olup birlikte oynayabilmeyi hedefliyoruz. Oyuncularımız Fazla konsantre ve inanmış durumda. Lakin bu bir final maçı. Final maçları hiçbir Vakit kolay değildir. Şunu biliyoruz ki hepimiz elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Türk Telekom, 7Days Avrupa Kupası finalinde 3 Mayıs Çarşamba günü TSİ 22.00’de İspanya temsilcisi Gran Canaria’ya konuk olacak.

Daha Evvel Koraç Kupası, FIBA Avrupa Kupası ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynayan Türk Telekom, Avrupa arenasında tarihinde birinci Defa finalde olmanın gururunu yaşayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir