onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Uşaklı sporcular altyapı merkezine kavuşuyor

Uşaklı sporcular altyapı merkezine kavuşuyor

admin admin -
10 0
Sağlıklı Ömür için spora teşvik çalışmaları yürüten ve sportmenlerin yanında olan Uşak Belediyesi hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor.

Uşak Belediye Lideri Mehmet Çakın, toplumsal medya hesabından verdiği haberde Fatih Mahallesi’ne yeni bir Altyapı Kamp Merkezi ve Kapalı İdman Alanı yapılacağını duyurdu. Yekün 2 bin metrekare kullanım alanına sahip olacak altyapı kamp merkezi 3 kattan oluşacak. En üst katında tribünlerin de yer alacağı yapının, ayrıyeten Yan kısmında bir adet kapalı halı alan bulunacak. Uşak Belediyesi, Altyapı Kamp Merkezi ile birçok sporcuyu hayallerine ulaştırmayı hedefliyor.

Merkez bünyesinde yatakhane, yemekhane, hobi odaları, fitness odası, antrenör odası, soyunma odaları, toplantı salonu ve atletlere birinci yardım müdahalesi yapılabilecek bir masaj odası bulunacak. 30 metre genişliğinde ve 50 metre uzunluğunda yapılacak kapalı halı alan ise Olumsuz hava şartlarını engelleyerek atletlerin ve vatandaşların rahatça çalışabilecekleri konforlu bir Meydan sağlayacak. Merkezin Yan tarafında var durumda bulunan futbol alanı da standartlara Müsait formda ışıklandırılacak. İlerleyen vakitlerde proje içerisinde bulunan boş alanları daha kullanılabilir hale getirmek ismine, doğal çim alan ve Kuvvet idman alanı eklenmesi planlanıyor.

BAŞKAN ÇAKIN: UŞAKSPOR’UN GELECEĞİNE YATIRIM YAPIYORUZ

Konuya ait açıklamalarda bulunan Uşak Belediye Lideri Mehmet Çakın, gençlerin ve vatandaşların spora kolay erişimi için kent genelinde Kıymetli çalışmalar yapıldığının altını çizerek, “Kısa müddet Evvel ihalesini gerçekleştirdiğimiz altyapı kamp merkezinin üretim çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Uşaklı atletlerimizin her Vakit ardında duracağız. Uşakspor’a yeni sportmenler yetiştireceğiz ve gençlerimizin bu alanda temsil yeteneği kazanmasına katkı sağlayacağız” dedi.

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir