Volkan Demirel yaşadıklarını anlattı: “İyiyim desem diyemiyorum”

Futbol, Genel, Haberler Nis 28, 2023 Yorum Yok
Bütün ülkeyi Yasa boğan zelzele felaketinde, üstlendiği etkin rolle hafızalara kazınan, bölgede gösterdiği gayretlerle ikonik bir kahramana dönüşen Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, birinci Kez yüreğini açtı.

Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın buruk geçtiğini belirterek kelamlarına başlayan Volkan Demirel “Yaşadığımız Alelade bir zelzele değildi, gerçek bir felaketti.

Tüm Türkiye üzüldü, gerisinde hiçbir Vakit silinmeyecek izler, unutulmayacak acılar bıraktı” değerlendirmesinde bulundu.

“BENİ EN çok ZORLAYAN SORU ‘NASILSIN?’ OLDU”

Başarılı teknik adam geride kalan süreçte yaşadıkları ile ilgili şunları söyledi: “Benim geride kalan 2.5 ayda en zorlandığım soru ‘Nasılsın?’ sorusu oldu.

‘İyiyim’ desem diyemiyorum, ‘kötüyüm’ desem utanıyorum. İnsanlara nasıl yanıt vereceğimi bilemiyorum. Benim size yaptığım bu röportaj birinci röportajım olacak. İnsanların acıları Mevcut diye Fazla Çok göz önünde bulunmak, Çok konuşmak istemedim, onların neler yaşadığını, burada neler hissettiğini Fazla düzgün biliyorum ve onlarla birlikte ben de bu acıları yaşadım ve yaşamaya da devam ediyorum.”

“SIK SIK GELİP DAYANAK OLMAYA ÇALIŞIYORUM”

zelzele sonrası bölge olarak güç bir süreçten geçtiklerini vurgulayan Volkan Demirel, “Ama hayat devam ediyor, ben de bu hayatın devam etmesine yardım etmek için sık sık buraya gelmeye çalışıyorum, haftada en az bir iki kez, buraya geliyor ve insanların gereksinimlerine dayanak vermeye çalışıyorum. Zira buradaki beşerler bizleri görünce Mesut oluyorlar. Onlara ümit olmaya çalışıyorum ve elimden geldiği kadar da daima geleceğim ve birlikte olacağız” tabirlerini kullandı.

“HATAYSPOR ANKA KUŞU ÜZERE KÜLLERİNDEN DOĞACAK”

Yeni dönemde maçları oynamak için Akhisar yahut Mersin’i tercih edeceklerini belirten Demirel kelamlarını şöyle sürdürdü: “Saha ve tertip koşullarını halledersek inşallah Müsait olan iki yerden birinde Hatayspor’u tekrardan ayağa kaldırmaya çalışacağım.

“UYGUN OLURSA MAÇLARI MERSiN’DE OYNAYABİLİRİZ”

Bu ınsanların sevgisine layık olmaya çalışacağım. Birinci gündem beri yanımızda olan Spor Bakanımıza, TFF Liderimize. Akhisarspor Kulübü Liderine, Mersin Belediye Liderine Fazla teşekkür ediyorum. Hakikaten takviyeleri bizleri Fazla yüceltti, değer verdi.

Umuyorum ki kurallar oluşunca iki kentten birinde Hatayspor olarak çabamıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Maçları Mersin’de oynamayı daha Fazla istiyoruz. Zira 400 bin Hataylı zelzele sonrası Mersin”e göç etti. Hem orada yaşayan Hataylılar hem de Hatay’a 2.5 saatlik orta olması nedeniyle kurallar Müsait olursa Mersin’de maçlarımızı oynamayı daha Fazla istiyoruz. fakat Akhisar da sağ olsun bizlere tesislerinin ve statlarının kapılarını açtı. Onlara ben buradan teşekkür ediyorum. Sahiden dayanaklarını Fazla hissettik.

“HERKES KULÜBÜ AYAĞA KALDIRMAYA ÇALIŞIYOR”

Herkes Hatayspor’u ayağa kaldırmak için çalışıyor. Ben de elimden geldiğince Hatayspor’u en uygun halde hazırlayacağım ve el birliğiyle 2023-24 döneminde Zümrüdüanka Kuşu üzere hayata döndüreceğiz, küllerimizden yine doğacağız.”

“TEKLİFLER ALDIM ancak HATAY’I BIRAKAMAM”

Bir yandan da Hatayspor’u yeni döneme hazırlamaya çalışan Demirel “Bu devirde Türlü kulüplerden transfer teklifleri geldi fakat ben Hatayspor’u bırakmak istemiyorum. Bu insanların bana olan sevgisini gördünüz, bu sevgi ile bizde istikbal dönemin hazırlıklarını şimdiden yapmaya başladık. Seneye inşallah Hataysporumuz’u ayağa kaldıracağız” dedi.

KIZLARI YADE VE YEDA BABALARININ KONUTTAN AYRILMASINI İSTEMİYOR

Volkan Demirel’in zelzele travmasını şimdi atlatamayan kızlarının babalarını Hatay’a yollamadığını anlatan Hatayspor Başkanvekili Aydın Toksöz, “Ancak Volkan üstlendiği misyon gereği kendisini gitmek zorunda hissediyor. Kızlarını rahatlatmak için, Öbür kente gittiğini söyleyerek meskenden çıkabiliyor” dedi.

“ŞİMDİDEN 2-3 FUTBOLCU iLE MUAHEDE SAĞLADIK”

“Yurt dışında izlediğim, beğendiğim futbolcularla teğe bir görüşmeler yapıyorum. Daha Evvel çalışırken yalnızca görüntülerini izliyordum, artık hem imgelerini izliyorum ve tespit ettiğimiz oyuncuların maçlarını gidip yerinde izleme, kendileriye görüşme fırsatım oluyor. Hatay’ın durumunu anlatıyorum. Sağ olsun sahiden oradaki oyuncular da Hatay’ın durumunu bilmelerine Karşın benim söylediklerimle birlikte bana inanıp buraya gelmeyi tercih ediyorlar. Şimdiden 2-3 oyuncuyla anlaştık üzere.

“EN AZ 10-12 OYUNCU TRANSFERi YAPILACAK”

Şu anda takımımızda ayrılan oyuncularımız oldu. var takımda 15-16 futbolcumuz var, en az 10-12 transfer yaparak Hatayspor’u yeni döneme hazırlayacağız. Kiralık oynayanlar Geri dönecek lakin bonservisiyle verdiğimiz oyuncuları döndürmek güç.

Maliyeti olmadan yeni bir ekip kurmaya çalışıyoruz, Öbür ekiplerde kiralık oynayan oyuncularımla konuşuyorum. Onların Tüm performans bilgilerini, kendilerinden moral ve motivasyon bilgilerini alıyorum. İnşallah onlarla en yeterli formda hazırlanarak Hatayspor’u dediğim üzere Ankakuşu üzere hayata döndüreceğiz.”

“BiRBiRiMiZi KIRMAYALIM”

Volkan Demirel, Samandağ’daki konuşmasında “G.Saraylısı, Beşiktaşlısı, Fenerlisi, Trabzonlusu, Hataylısı herkes burada. Hepimiz biriz. Hepimiz bu bayrağın altında bir bireyiz. Lütfen birbirimizi kırmadan, üzmeden, büyüdüğünüzde de bu formda Yan yana maçlara giderek bu ülkeyi huzur içinde bir topluluğa kavuşturun. Sizden Biricik ricam bu” derken bu kelamları Aka alkış aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir