Windhorst: “Bana ‘LeBron’un sonu geldi’ diye mesaj atıp durdular…”

Basketbol, Bilgi May 22, 2023 Yorum Yok
ESPN başyazarı Brian Windhorst, NBA etrafından kimi insanların Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James’in “saltanatının sona erdiğine” inanarak, kendisine “Artık LeBron James’in sonu gelmiş” halinde iletiler attığını söyledi.

James genel olarak ligdeki en güzel oyunculardan biri olarak kabul edilse de, bir vakitler en yeterli devrinde olduğu sıklıkta tıpkı performansları gösteremediği biliniyor.

Denver Nuggets’a karşı batı Konferansı Finallerinin 3. maçında 23 sayı ve 12 asist kaydeden LeBron’un bu performansı birçok oyuncu için güzel bir performans kabul edilse de, birçok şahıs en yeterli devrinde ligi domine eden bir oyuncudan daha fazlasını beklemişti.

Windhorst, ‘The Hoop Collective’ isimli podcastinde ligdeki birtakım insanların kendisine ileti attığını ve 3. maçta aldığı yenilginin, LeBron için “son” olduğunu söylediğini açıkladı:

“İnsanlar bana ‘Bu LeBron için nihayet demek.’ diye bildiri atıp duruyorlardı. Tamam, 2018’deki LeBron olmadığının farkındayım. Bu performansa şapka çıkarırım ancak 23-12’yle oynadı. Katılıyorum, 38-17-12 yapan adamla birebir adam değil.”

Playofflarda 23.5 sayı, 9.9 ribaund ve 6.3 asist ortalamalarına sahip olan LeBron’un ayağındaki sakatlık, bazılarınca birden fazla kişinin alışık olduğu düzeyde performans gösterememesinin nedeni olarak gösteriliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir