Yaşayan efsane: Eda Erdem

Bilgi, Canlı Sonuçlar, Dünya, Genel, Haberler May 13, 2023 Yorum Yok

2022-23 döneminde Misli.com Sultanlar Ligi’nde şampiyon olarak 6 yıllık hasretini bitiren Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Ekibi’nde kaptan verme Fazilet, bir Sefer daha ismini tarihe altın harflerle yazdırdı.

Kulüp tarihinde 6 lig şampiyonluğunun 6’sında da yer alan, 2008’de geldiği Fenerbahçe Kulübü’nde birbirinden Kıymetli başarılara imza atan verme Fazilet, yalnızca voleybol branşında değil, kulüp tarihinde ve Türk sporunda yakalanması güç muvaffakiyetleri elde etti, tarihi şampiyonluklarda daima en öndeydi.

6 lig şampiyonluğunun 6’sında olmasının yanısıra 1 Dünya Kulüpler Şampiyonluğu, 1 Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, 1 CEV Kupası kazandı.

Ayrıyeten sarı-lacivertli forma altında 3 Kupa Voley ve 4 Şampiyonlar Kupası’nda da muvaffakiyete ulaştı. 2008-2023 ortası Fenerbahçe’de tam 16 kupa kazanan verme Fazilet, birçok kişisel mükafata de layık görüldü. 2023 Sultanlar Ligi en düzgün orta oyuncusu, 2017 Sultanlar Ligi en düzgün orta oyuncusu, 2017 Kupa Voley en değerli oyuncu, 2016 CEV Şampiyonlar Ligi en yeterli orta oyuncusu, 2016 1. Lig en düzgün orta oyuncusu, 2014 1. Ligi en düzgün blokör, 2011 1. Lig en âlâ smaçör, 2009 Muhteşem Kupa MVP mükafatları dikkat çekiyor.

A ulusal Takımımız’da da kaptanlık misyonunu üstlenen tecrübeli sportmen, ay-yıldızlı forma ile de ülke insanımıza voleybolu sevdiren isimlerin başında geldi. 2005’ten beri ulusal kadroda olan Eda, 2009’da Avrupa 2.’liği, 2010 Avrupa Bayanlar Ligi 2.’liği, 2011 Avrupa Bayanlar Ligi 2.’liği, 2012’de Londra Olimpiyatları’na iştirak, 2015 Avrupa Şampiyonası 4.’lüğü, 2017 Avrupa Şampiyonası 3.’lüğü, 2020 Tokyo Olimpiyatları Kıta Elemeleri Birinciliği ve en güzel orta oyuncu mükafatı, 2021 Avrupa 3.’lüğü ve en uygun orta oyuncu mükafatı üzere birbirinden değerli muvaffakiyetler elde etti.

“ÇUBUKLU YÜREĞİMDE”

Sarı-lacivertli forma altında 15. yılını yaşayan ve 6. lig şampiyonluğunu kutlayan verme Fazilet, toplumsal medya hesaplarından Özel bir paylaşım yaptı. 6. şampiyonluk için Özel bir görüntü hazırlayan Eda, “Çubuklu üstümde, çubuklu yüreğimde. Geride kalan 15 yıl… Hani eski bir resme bakarken, hani yılları sayar da insan… 6. Şampiyonluk ve Sarı Melekler. İşte o denli bir şey!” diye yazdı.

“ZÜBEYDE HANIM’A ATFEDİYORUZ”

Fenerbahçe’de Yönetim şurası üyesi Simla Türker Bayazıt, 14 Mayıs anneler gününü işaret edip manalı bir İzah yaptı. Voleyboldaki şampiyonluğu anımsatan sarı-lacivertli yönetimci, “Pazar günü Anneler Günü. Annemin ve bütün annelerin Anneler Günü’nü şimdiden kutluyorum. Tıpkı vakitte bu kupayı da Cumhuriyetin 100. yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde hanıma atfetmek istiyorum” dedi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Fenerbahçe Opet’in Eczacıbaşı Dynavit’i yenerek şampiyonluğunu ilan ettiği maçın akabinde kaptan verme Fazilet, gözyaşlarını tutamadı. Kadro arkadaşlarına sarılarak ağlayan tecrübeli yıldız, maçtan sonra duygusal bir konuşma yaptı. Kadro arkadaşlarına Biricik tek teşekkür eden verme Fazilet, “Vargas, iki gündür 38 derece ateşliydi. Arina ve anne Fazla gençti lakin bizi taşıdılar. Bu kadroyla gurur duyuyorum” dedi. Daha sonra taraftarlarına giderek şükranlarını sunan sarı-lacivertli yıldız, “Şampiyonlar Ligi’nde Fazla üzüldük ancak bize olan inancınızı asla kaybetmediniz. Bizim alanımızdaki itici gücümüzsünüz. Sizin sayenizde oldu, âlâ ki varsınız!” diye seslendi. 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir