Yüksel Yıldırım: “Süper Lig için 11 yılımızı verdik”

Futbol, Genel, Haberler Nis 26, 2023 Yorum Yok
Ligin bitmesine 6 hafta kala Harika Lig’e çıkmayı garantileyen Yılport Samsunspor, pazar günü Ankara Keçiörengücü’nü de yenik ederek ligin bitimine 4 hafta kala şampiyon olmayı garantiledi. Kırmızı-beyazlı grubun taraftarları 11 Yıl sonra gelen şampiyonluğu Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan coşkulu bir aktiflikle kutladı.

Ankara Keçiörengücü maçının akabinde Samsunspor’da futbolcular, üstü Aleni otobüslerle şampiyonluk çeşidi attı. reis Yüksel Yıldırım, futbolcular, teknik heyet daha sonra meydana gelerek etkinliklere katıldı. Meydanda grubu bekleyen coşkulu kalabalık meşaleler, şampiyonluk müzikleri ve havai fişekler ile şampiyonluk sevincini yaşadı.

Kutlamalar öncesi İzah yapan Samsunspor Lideri Yüksel Yıldırım, “Bu kente farkında olmadan bir Laf verdim. lakin bunun basamak basamak olacağını konuşmadım. 4 yıldır Samsunspor’da başkanlık yapıyorum. Bu sene birinci sefer argümanlı olarak dönemin başında ‘bu kadrosu şampiyon yapacağım’ dedim. Yapmak için de sebeplerimin olduğunu söyledim. Bu da Türkiye Cumhuriyetinin 100’üncü yıldönümünde Samsun Özel bir Belde ve 100’üncü yılda şampiyon olmak istediğimizi söyledim. lakin lige pek güzel başlayamadık. Ben de duygusallığı bir kenara koyup, gruba neşteri vurdum. önce hoca değişikliği, sonra scoutun içinde değişiklik, daha sonra oyuncuların takım dışı bıraktık” dedi.

“ÜÇ BAYRAMI BİR ORTADA KUTLADIK”

Hüseyin Eroğlu ile Ahenk içerisinde çalıştıklarını belirten Yıldırım, “Keçiörengücü maçında şampiyonluğumuzu resmen ilan ettik. Bu kadar erken olmasını kimse beklemiyordu. Bunu biz Biricik başımıza yapmadık. Rakiplerimizin puan kaybetmesi, Aleni Ara önde giden Eyüpspor’un bu kadar süratli bir düşüşe geçeceğini kimse beklemiyordu. Çaykur Rizespor’un da Üzücü başlayıp, Uzaklık devirde yeterli transferler yapıp grubun oturması, rakiplerin birbirlerini yenmesiyle inanılmaz bir lig oldu. Şükürler olsun ki biz de 3 bayramı bir ortada kutladık” diye konuştu.

“BU BEŞERLER O MEMNUNLUĞU YAŞADILAR”

Samsunspor’un Harika Lig’e çıkmak için 11 yılını verdiğini belirten Yüksel Yıldırım, “Hakemin bitiş düdüğüyle Bir arada stada gelen 34 bin kişinin 20 bini alandaydı. Bu beşerler o memnunluğu yaşadılar. Bugün beşerler rahat uyur, kimileri da memnunluktan hiç uyuyamaz. Biz Samsunspor’un şampiyonluğunu ilan ettik ve ilişkin olduğu yere çıktı. Buraya çıkmak için Samsunspor 11 yılını verdi. Bizim geçmişte bir asansörlüğümüz vardı. değerli olan bunu yapmamak. Bunun için çalışacağız” tabirlerini kullandı.

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA HOCAMIZ BANA LİSTE VERECEK”

Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren reis Yıldırım, “Yaklaşık 4 haftadır hocamız, scout grubumuz ile Birlikte çalışıyoruz. Bir listemiz vardı. Onlardan elemeler yapıyoruz. Önümüzdeki hafta hocamız bana kalacak ve gidecek oyuncuların listesini verecek. Gideceklerin yerine yeni transferler yapacağız. Varsayımım hocanın beklentisi 8-10 transfer olacak üzere. Bizde ona hazırız. Hocanın isteği âlâ bir kamp geçirmek. Birinci kampta kadronun yüzde 80’ini isteyecektir. Muhteşem Lig’de biz kadroyu birinci kampa hazırlarsak hem bizim bütçeyi aşabiliriz. Zira birinci yapacağımız transferler kıymetli olabilir. Samsunspor birinci 4-5 kulüpten sonra gelebilecek birinci gruplardan birisi. Yani beşerler Samsun’a koşarak gelecekler. Zira yurtdışında Samsunspor’un maddi dışı menajerler tarafından güzelce yayıldı. temel işimiz artık başlıyor. Üstün Lig’de kalıcı bir Samsunspor kurmak, yeterli transferler yapmak, tesisleşmiş bir kulüp olmak” dedi.

“SÜPER LİG’E ÂLÂ GİRMEK İÇİN ALTYAPI çok ÖNEMLİ”

Samsunspor’u kendi ayakları üzerinde duran bir kulüp yapma maksadı olduğunu belirten Yüksel Yıldırım, “19 Haziran ayında burada bir ulusal maç oynanacak. Biz de ulusal maçtan Evvel Batıpark’daki Mustafa Kemal Erkanat Tesisleri’nin açılışını yapmak istiyoruz. Harika Lig’e âlâ girmek için altyapı Fazla kıymetli. Benim bir gayem vardı, Üstün Lig’de Ajax üzere altyapıdan 3-4 Tane oyuncumun oynamasını istiyorum. Samsunspor’da inşallah o denli oyuncular vermeye başladığında, biz Samsunspor kulübü olarak hangi hoca ile çalışırsak çalışalım anayasamızda en az 3 Tane oyuncumuzu birinci 11’de oynatma kuralı koyacağız. Bunu kabul etmeyen hocalarla da çalışmayacağız. Ben Samsunspor’u kendi ayakları üzerinde duran bir kulüp olmasını hedefliyorum. Bunlar Vakit alacak. Onun için sabırlı olacağız” diye konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir