Yunanistan’da yabancı hakem komedisi

Futbol, Genel, Haberler Nis 24, 2023 Yorum Yok
Yunanistan’da AEK-Aris maçına yabancı hakem çağrıldı. Polonyalı hakem ve yardımcıları kafayı çekip hengame edince, Amel Yine Yunanlı hakeme kaldı.

Yunanistan 7sport. net’in aktardığına nazaran Hadise şöyle gelişti: Polonyalı hakem Pavel Rachkovski AEK (Atina) ve Aris’e (Selanik) maçını yönetmek için Yunanistan’a çağrıldı.

Polonyalı hakem Atina Milletlerarası Havalimanı’na zil-zurna sarhoş geldi. Uçakta arbede eden Polonyalı hakemin yetersiz olacağı ortaya çıkınca bu çekişmeli maçı ona emanet etme talihi kalmadı.

Başlama vuruşundan saatler Evvel Yunan MHK Lideri Mark Clattenburg ivedilikle uğraşa Yunanlı hakem Aristotelis Diamantopoulos’u atadı ve maç bu şeklide oynanabildi.

“DÖVÜLDÜM!..”

Polonyalı hakem ise savları yalanladı. UEFA düzeyinde bir hakem olduğunu belirten Rachkovski, “Anlatılanlar yüzde Çehre yanlış. Sarhoş değiliz, kimseye saldırmadık. Uçakta taarruza uğradık. Panathinaikos taraftarı olduğunu söyleyen biri yüzüme tükürdü ve sırtıma yumruk attı.” tabirlerini kullandı. Bu Hadise sonrası Yunanistan’da uygulanmaya başlanan yabancı hakem atamaları da rafa kalktı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir