Zoran Simovic: “Galatasaray’da silinmez bir iz bıraktım”

Futbol, Genel, Haberler Kas 06, 2022 Yorum Yok

Galatasaray’ın Karadağlı eski kalecisi Zoran Simovic, ”Futbol oynamak için bugün de olsa Tekrar Türkiye’yi seçerim.” dedi.

Bir Devre Galatasaray forması giyen Simovic, AA muhabirine Türkiye ve Galatasaray’la ilgili anı ve fikirlerini anlattı.

Fransa’da 1984’te düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası’nda yaşanan bir “fiyasko” yüzünden İngiltere’ye milyon dolarlık transferin iptal olduğunu anlatan Simovic, “Nottingham Forest’la mutabakat sürecim neredeyse tamamlanmıştı. Tottenham Hotspur da benimle ilgileniyordu. Daha sonrasında Elton John’un da beni Watford’a almak için Fazla istekli olduğunu öğrendim.” diye konuştu.

Transferiyle ilgili aksilikler yaşadığını anlatan Simovic, “Bu gelişmelerin tamamı iptal oldu ve kendimi İstanbul’da buldum. O vakitler bunun mesleğim için Aka bir atak olacağını ve Türkiye’nin sonsuza kadar kalbimde kalacağını bilmiyordum.” sözlerini kullandı.

– “Galatasaray’da silinmez bir iz bıraktım”

Türkiye’de bulunduğu periyotta, hala devam eden dostluklar edindiğini kaydeden Simovic, “Galatasaray’da silinmez bir iz bıraktım. Bugün bana ‘İngiltere mi, Türkiye mi?’ diye sorsanız, en küçük bir ikilem yaşamam. Bugün olsa Tekrar Türkiye’yi seçerim ve Türk kardeşlerime giderim.” dedi.

Simovic, Türkiye’de bulunduğu yıllarda Aka bir hayran kitlesine sahip olduğunu Anlatım ederken, “Bazen polisler, otomobilim düzgün bir formda park edilmiş olmasına karşın, yalnızca benim gelip imza vermemi beklemek için otomobilime teker kilidi takarlardı. Bu inanılmaz bir histi.” değerlendirmesinde bulundu.

Taraftarla her Vakit uygun ve sıcak bağlantılara sahip olduğunun altını çizen Simovic, şunları söyledi:

“Kendilerine adil davranırsanız ve alanda elinizden gelenin en düzgününü yaparsanız sizi yüceltirler. Taraftarların maç öncesinde gelip, Evvel Tanju Çolak’a tezahürat edip sonra bana etmeleri durumunda kızıp kızmayacağımı sorduklarını hatırlıyorum. Ben de beni en sona bırakabileceklerini söylüyordum.”

– Zoran Simovic

1954’te bugün Karadağ hudutlarında kalan Mojkovac kasabasında doğan Zoran Simovic, profesyonel futbola Sırbistan’ın Krusevac kentinin Napredak kadrosunda başladı.

1975-1980 yıllarında Napredak’ta forma giyen Simovic, 1980-1984 yıllarında ise Hırvatistan’ın esaslı kulüplerinde Hajduk Split’in kalesini korudu. 1984’te Galatasaray’a transfer olan Simovic, 6 dönem formasını giydiği sarı-kırmızılı ekibin unutulmayan isimleri ortasına ismini yazdırdı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir