Ağrı’da “4. Minikler Futbol Şenliği” başladı

Futbol, Genel, Haberler May 06, 2023 Yorum Yok
Ağrı’da düzenlenen “4. Minikler Futbol Şenliği”, 196 çocuğun iştirakiyle başladı.

IC İbrahim Çeçen Vakfı koordinesinde Valilik, Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), Vilayet ulusal Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğünün takviyeleriyle düzenlenen şenliğin açılış programı, ASKF tesislerinde yapıldı.

Program öncesi futbol şenliğine katılan 196 çocuğa, IC Vakfınca forma ve Türlü spor materyali İkram edildi.

İbrahim Çeçen Vakfı Müdürü Meral Dinçer, burada yaptığı konuşmada, vakıf olarak Ağrı ve farklı yerlerde birçok proje yaptıklarını söyledi.

Minikler futbol şenliğinden Fazla keyif aldıklarını, Değerli sonuçlara ulaştıklarını belirten Dinçer, şöyle konuştu:

“Erkan Kösedağ ile yaklaşık 6 Yıl Evvel bu türlü hayallerimiz vardı. çok şükür ki bu aktifliğin dördüncüsünü yapıyoruz. Biz Ağrı’nın sporunu Fazla önemsiyoruz. Bu projemizin hoş bir yanı da yalnızca spor ve futbol olmasın dedik. Bir atlet düzgün bir birey ve âlâ bir insan da olmalıdır. Hasebiyle IC Seçkin Futbol Akademi’yi kurma fikrimizde Özellikle bu fikir vardı. Akademideki hocalarımız futbolu öğretirken bunun yanı Dizi aile ile münasebetler, eğitimde başarılı olma ve bu Fazla kıymetlidir. Öğrenciler derslerinde de başarılı olsunlar diye derslerini de takip ettik.”

Dinçer, çocukların futbolla daha öz inançlı, insanlara karşı hoşgörülü, yorumlayan ve sorgulayan uygun bireyler olacağının altını çizdi.

Şenlik 3 gün sürecek

ASKF Lideri Erkan Kösedağ, Ağrı’da çocuklar için Türlü çalışmalar yürüttüklerini anlatarak, “Biz sizlerin daha Mesut olması ve gözlerinizin gülmesi için 4 yıldır IC Vakfı ile Çeşitli tertipler düzenliyoruz. Biz istiyoruz ki çocuklar ellerinde teknolojiyle uğraşırken birebir vakitte da spor alanlarına gelebilsinler. Çocuklarımız eğitim yaşantılarını devam ettirirken spor hayatlarını da devam ettirebilsinler.” diye konuştu.

Vali Osman Varol’un eşi Funda Varol ve Dinçer’in başlama vuruşunun akabinde birinci maç Özel eğitim öğrencileri ile IC Seçkin Akademi öğrencileri ortasında yapılan şov maçıyla başladı.

Aktifliğe, Vilayet ulusal Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Fedai Din, Ağrı Sivil cemiyet Platformu (ASTOP) Lideri Salih Aydın ve çocuklar katıldı.

Eleme yordamı maçların oynanacağı 3 günlük şenlik, kupa, madalya ve plaket takdimleriyle tamamlanacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir