Mehmet Büyükekşi, Gaziantep FK’nin akademisini ziyaret etti

Futbol, Genel, Haberler May 06, 2023 Yorum Yok
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, Altyapı Akademileri Projesi kapsamında altyapı akademilerinde Türkiye modeli oluşturmak ve sürdürebilmek ismine gerçekleştirdiği kulüp akademileri ziyaretlerine Gaziantep FK ile devam etti.

TFF’den yapılan açıklamaya nazaran, Yurt içi ve Yurt dışında Türlü kulüpleri ziyaret eden Büyükekşi, Gaziantep FK Kulübü Lideri Memik Yılmaz ve teknik Mesul Erdal Güneş’le bir ortaya gelerek altyapı çalışmaları hakkında bilgi aldı. Büyükekşi ayrıyeten altyapı oyuncularıyla da sohbet edip meselelerini dinledi.

Büyükekşi, Gaziantep FK ziyaretinin akabinde yaptığı açıklamada, “Sevgili reis Memik Yılmaz ve teknik Mesul Erdal hocamıza misafirperverlikleri ve verdikleri bilgiler için teşekkür ediyorum. Gaziantep FK Akademisi’nde 7 yaşından 19 yaşına kadar 300 futbolcunun yer aldığı 12 grup yer alıyor. Bu futbolcularımızla da sohbet edip, problemlerini dinledim. İnşallah Altyapı Akademisi Projemizi hayata geçirdiğimizde, bütün ekiplerimizin altyapılarında yer Meydan oyuncularımız belirli standartlara sahip tesislerde, tıpkı eğitimi alacak. Onlar aldıkları eğitimlerle yeterli birer futbolcu olarak yetişip, hem kulüplerine hem ulusal kadrolarımıza Aka katkı yapacaklar.” dedi.

Bu doğrultuda birinci adımı Double Pass ile başlattıkları proje öncülüğünde attıklarını vurgulayan Büyükekşi, “Önce Muhteşem Lig’deki gruplarımızın başındaki teknik sorumluları, daha sonra 6-19 ıslak ortası her kadrodan 10 antrenörü eğiteceğiz. Bunların Tüm fiyatlarını TFF ödeyecek. 1 yıllık devirde antrenörlerimizin eğitimini tamamlayacağız. Daha sonra da bir taraftan akademilerin yıldızlaması ve kontrolü olacak. Altyapı Akademileri Projemiz ile Bir arada ekonomik zahmetler içerisindeki kulüplerimizin öz kaynaklarına eğilmesini, bunu da yaparken bu kaynakları daha aktif ve yararlı kullanmasını sağlamayı hedefliyoruz. altyapı akademileri projesi Türk futbolunun kurtuluş reçetesi olacak.” sözlerini kullandı.

Gaziantep FK Kulübü Lideri Memik Yılmaz ise Mehmet Büyükekşi’ye ziyaretinden Dolayı teşekkür ederek, “Başkanımızın ziyaretleri bizi şereflendirdi. Altyapı tesislerimizi gezdik ve altyapı çalışmalarımız hakkında bilgi verip, Fikir alış verişinde bulunduk.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir