Ahmet Çakar’dan çarpıcı Ali Şansalan yorumu!

Futbol, Genel, Haberler Nis 30, 2023 Yorum Yok
Süper Lig’in 32. haftasında dev bir derbi gayreti oynanacak. Beşiktaş alanında ezeli rabiki Galatasaray’ı ağırlayacak. Sabah Gazetesi muharriri Ahmet Çakar, gayret öncesi tartışılan maçın hakemi Ali Şansalan’la ilgili çarpıcı yorumlarda bulundu. İşte o yorumlar…

SORU: Derbiyi Ali Şansalan yönetecek? Bu tercihi nasıl buluyorsunuz? Yarınki maça aslında Atilla Karaoğlan’ın atanacağı fakat nihayet anda değiştirildiği söyleniyor. Bu türlü bir bilginiz Mevcut mı?

“Ali Şansalan iniş ve çıkışları olan bir hakem. Oyuncuya tavrı nihayet derece arasız. Oyunculara sempatik davranayım, kibar olayım derken Gereksiz formda ürkek ve kendine inançsız bir izlenim bırakıyor. Ayrıyeten baskı altında kalınca da Vakit vakit denetimi kaybedebiliyor. MHK’nin yerinde olsaydım asla Ali Şansalan’ı vermezdim. Pekala Bazen verirdim diye sorarsanız, battı balık Yan masraf teorisinden hareketle Natürel ki Halil ümit Meler’i verirdim. Bu dönem uzunluğu neredeyse bütün derbileri o yönetti. Aslında Halil ümit Meler’in arka geriye derbiler yönetmesi Türkiye’de kuvvetli hakem zafiyetini ortaya koyuyor. Madem bu kadar derbiyi Halil’e yönettirdiniz, yarınki derbiyi de ona yönettirebilirsiniz. Bir aksilik olduğunda da ‘Türkiye’nin bir numarasını verdik. Şimdiye kadarki derbilerde genelde başarılıydı’ diyebilirdiniz.

Ali Şansalan ile ilgili toplumsal medyada birçok dedikodu dolaşıyor. Doğrudur, yanlıştır bilemem. Kelamım ona Beşiktaş istedi ya da G.Saray istedi diye… Gerçek olup olmadığı belirli olmayan söylentiler dolaşıyor. Söylentiler bile hakemi, futbolcuları, taraftarı provoke edebilir. Bekleyip göreceğiz. Beşiktaş’ın yaptığı “Hakemi değiştirebilirsiniz” açıklaması, spekülasyonun da spekülasyonu. Alışılmış ki hakem değişmeyecek. Beşiktaş, Ali Şansalan’ı baskı altında tutmak istiyor. Yaşananların özeti şudur; bel altı ve rezil bir oyun oynanıyor.

“MELER’İ VERSEYDİNİZ HERKES RAHATLARDI”

Atilla Karaoğlan konusunda benim bir bilgim yok. Karaoğlan mıydı da değişti bilemem. Benim bildiğim şu; MHK’nin yerinde olsaydım mutlaka Meler’i bu maça atardım zira bundan sonra bir derbi kaldı. O da ligin nihayet haftası G.Saray-F.Bahçe maçı. Zati bu maçı hiçbir formda Meler’e veremiyorsunuz. Çünkü o tarihte Meler Türkiye’de değil. Verseydiniz Meler’i, herkesi rahatlatsaydınız.”

“ÇOK MANASIZ GÖRÜŞMELER”

SORU: Ligde şampiyonluk yarışının kızıştığı bu devirde kulüp liderlerinin Riva ziyaretlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Kapalı kapılar gerisinde Türk futbolunda Fazla Aka iğrençlikler döndüğünü biliyorum dersem palavra söylemiş olurum lakin hissediyorum. İspat edemem lakin Ant edebilirim. bütün kabahat TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’de. Tüm bu işlere yol veriyor. Manasız tarihlerde Fazla anlamsız görüşmeler yapıyor.”

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir