Ali Koç’tan flaş açıklamalar

Futbol, Genel, Haberler Nis 30, 2023 Yorum Yok
Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Yüksek Divan Heyeti toplantısı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlendi.

ALİ KOÇ

Ali Koç: “Stadyumun isminin ‘Atatürk Stadı’ olması konusunda mali genel heyette bir oylama yapacağız. Bu türlü bir zorunlulumuz yok lakin hakikat uygulamanın bu olduğunu düşündük.”

Ali Koç: “4 Nisan’da yaşananların hala aydınlanmaması Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ayıbıdır. Belgeye bakan polis, bekçi, savcı, Yargıç hepsi FETÖ’den ihraç olmuş. Bu husus hepimizin namusudur, yalnızca Fenerbahçe’nin değil bütün Türkiye’nin namusudur. Şayet istenilen gerçekleşseydi Türkiye için Fazla vahim şeyler gerçekleşebilirdi.”

“BU KULÜP BİTMEZ”

Ali Koç: “Bu kulüp bitmez, terör örgütü de bitiremez, kimse bitiremez.”

Ali Koç: “Yoğun bir hafta sonu olacak. 2 voleybolda finale yükselip futbolda rakibimizle farkı 3’e de indirebiliriz, şampiyonluk yolunda ağır vuruş de alabiliriz. Fakat en azından Fenerbahçe, bulunduğu her branşta tepeye oynamayı sürdürüyor.”

Ali Koç: “Basketbolda dönem başı gayemiz play-off’tu. Lakin dönem içinde yaşanan gelişmeler ile 4 yahut 5. sırada tamamlayabileceğimizi düşündük. Olympiakos, Euroleague’in en kuvvetli grubu, bize 2 Tane ağır yenilgi yaşatmışlardı bu dönem fakat oradan 1 galibiyet çıkarmayı başardık ve seriyi İstanbul’a getirdik. Oradaki atmosferi gördük, bizim salonumuzda biraz sessiz geçiyor maçlar. Bunu dikkate almamız lazım.”

“KADIN BASKETBOLU TEKRAR DÜŞÜNECEKTİK”

Ali Koç: “Kadın basketbolda inanılmaz bir takım kurduk. İnşallah kadroyu istikbal dönem da koruma edip başarılarımızı sürdürebiliriz. Şayet bu sene de Euroleague’i alamasaydık Yönetim konseyi olarak şubenin geleceğini gözden geçirme kararı alacaktık.”

Ali Koç: “Basketbolda erkeklerde ve bayanlarda EuroLeague kupası olan birinci kulübüz. Aziz Yıldırım’a teşekkür ederim. Basketbolda çıtayı yükseltti. Sayın Aziz Yıldırım’a bu nedenle Özel bir Ayraç açmak istedim. Biz de bu yoldan devam ettik.”

“SEVİYELERİNE İNMEK İSTEMİYORUM LAKİN…”

Ali Koç: “TFF ziyareti… Bunların düzeyine inmek istemiyorum lakin Öbür türlü de bunlarla çaba edemeyiz. Çalınan puanlarımızın yanından çalınmaya çalışılan puanlarımız bizi Fazla rahatsız etti. Gittiğimiz her yerde dayak yemeye başladık ve rakip kart yememeye başladı.”

Ali Koç: “Güç nerede, kim daha Fazla gürültü çıkarıyor toplumsal medyada, TFF kime daha Fazla kulak veriyor. Bu hakemlerimizi etkiliyor.”

Ali Koç: “Tahkim Konseyi’nde yer Meydan ismin yaptığı beğeniyi sorduk, ‘Oğlu ezkaza beğenmiş’ dediler. Biz de yedik…”

Ali Koç: “Tüm bunların üzerine TFF’ye gidip ‘Sayın lider, biz âlâ uygun niyetten şüphelenmeye başladık. Fenerbahçe’yi şampiyon yapmayın diye bir talimat mı aldınız?’ dedik. Vakit gösterecek lakin biz en ağırını bu kulübün 18 Yıl başkanvekilliğini yapmış bireyde yaşadık.”

“BİZ GİTTİK DİYE GİTTİYSENİZ YAZIK”

Ali Koç: “Malum kulübün liderine sesleniyorum; Biz randevu alıp gittik. Siz ise randevu almadan, eski bürokrat olan köstebeğinizle birlikte gitmişsiniz oraya. Ne konuştuğunuzu bilmiyorum lakin biz gittik diye oraya gittiyseniz yazık size.”

Ali Koç: “Her Vakit meyvesini aldıkları için… Oradaki köstebekleri sabahtan akşama kadar onların menfaatleri için çalışıyor. Sayın lidere da o beşere dikkat etmesini öneriyorum.”

“METİN ÖZTÜRK’Ü ARADIM”

Ali Koç: “Erden Timur hakkında evrak hazırlattığım tezi… Ben bunu ciddiye almadım fakat Fatih Altaylı’nın Misli bir yazma yazdığını görünce Metin Öztürk’ü arayıp ‘Siz bu türlü dediniz mi?’ dedim. O da benim hatırladığım üzere söyledi. Daha sonra Kulüpler Birliği toplantısında bana ‘Oturup konuşsanıza’ dedi. Ben televiyzona Davet ediyorum gelmiyorlar. Bu şahıs hakkında bizi bir sürü bilgi geliyor. Tutulmayan kelamlar, vaktinde teslim edilmeye mülklerle ilgili. Biz buna mı dönelim? Ben ne belge hazırlayacağım!”

Ali Koç: “Bugün TFF çıkıp, ‘Ne Mevcut kardeşim elinde anlat’ dese bu kadar rahat davranamayacaklar. Ne Mevcut kardeşim, çıkın anlatın! Ne yazık ki rakibimizin kötülük yapma meziyeti takdire şayan. Bunu yaparken de rastgele bir vicdani sorgulama yaşamamaları da Fazla enteresan. Biz bunu yapamayız.”

Ali Koç: “Ligi bitirmemek, gayrimenkul projelerini bitirmemeye benzemez demeliydik! O Vakit bilmiyorduk…Bizim örgütle verdiğimiz savaş, gurur kaynağımızdır. Sizinki ise şampiyonluk vesilesidir. Şampiyonluk posterlerini revize etmeyi İlah kimseye nasip etmesin.”

Ali Koç: “Beşiktaş dün bir İzah yaptı, ‘Pusu kültürü’ diye. Bizimle ilgili kısmı anlayamadım fakat lütfen okuyun o açıklamayı. Bu yapılanma, hangi örgütü hatırlatıyor size. Siz bu terör örgütünün en kuvvetli periyodundan nemalanırken biz Fenerbahçe olarak onlarla savaşıyorduk. İlah kimseye şampiyonluk fotoğraflarını revize etmeyi nasip etmesin.”

Ali Koç: “Seçimler bitsin, Florya Projesi ile ilgili de konuşacağım. Adil rekabet Mevcut mı yok mu göreceğiz.”

“BAŞKAN ADAYI BULUN KONUŞALIM”

Ali Koç: “Kapı kapı dolaşıp, reis arıyorsunuz! Bulun, genel heyete gidelim! reis adayı bulursanız, er meydanına ben geliyorum. Sabrım taşmaya başladı, bulana kadar da altımızı oymayın.”

Ali Koç: “Biz Kötü oynadık diye hakkımızı korumamalı mıyız? İstanbulspor maçında Üzücü oynadık lakin puanımızı çaldılar. Biz bu sene 107. sırada Avrupa’ya başladık, şu Lahza 58. sıradayız. Birinci 25’te olmalıyız fakat ivmeyi görmeniz için söylüyorum. Bu dönem 2.20 puan ortalamamız var.”

“BU sene HAKİKAT İŞLER YAPTIK”

Ali Koç: “Biz, bu sene yanlışsız şeyler yaptık. Bu yılki performansımızla, şu Lahza bizim şampiyonluk havasına girmemiz gerekirdi. Ofsaytımsı, Adana Demirspor… Yalnızca 2 maç söylüyorum. 5 puan ayrım ediyor.”

Ali Koç: “Dün Olympiakos maçına Kötü başladığımız Vakit Fazla ağır tweetler atıldığını gördüm lakin maç sonu onlardan ses gelmiyordu. Daima takviye tam dayanak, pazara kadar değil mezara kadar… Bunlardır bizim kültürümüz, biz bu türlü büyüdük. lakin bugün bakın; rakip ekipte gol atan alkışlanıyor, 1-0 geriye düşelim 2. gol için tezahürat yapılıyor. Bu olağan mi? Lütfen, artık silkelenmemiz lazım.”

Ali Koç: “Son YDK toplantısında şampiyonluk için inancımız neyse şu anda da tıpkı. Bir dostum ile konuştum ve ‘Ben artık ilahi adalete de inanmıyorum’ dedim. O da bana ‘Kimse büsbütün şanslı yahut büsbütün şanssız olamaz. Elbette dönecektir.’ dedi. İnşallah döner.”

Ali Koç: “Maç bittikten sonra bize reaksiyon gösterin bu sizin en doğal hakkınız lakin rica ediyorum maç devam ederken futbolcularımızı ıslıklamayın reaksiyon göstermeyin. Genç oyuncularımız var, Olumsuz etkileniyorlar.”

“BİZE KUMPAS KURULDU”

Uğur Dündar: “Tarihimizin en Kıymetli Yüksek Divan Heyeti toplantılarından birisi olacak. neden bu türlü söylediğimizi toplantının akışında anlayacaksınız.

Futbolda pek hoş başladığımız dönemde Dünya Kupası ortası sonrası her grubun yaşayabileceği bir duraklama periyoduna girdik. Bunu fırsat bilen derin yapı, Adana Demirspor maçından bu yana gözle görülen bir kumpas içine girdi. Bunun nihayet örneğini İstanbulspor maçında gördük.”

BURAK KIZILHAN: “TARİH YAZDIK”

Burak Kızılhan: “Erkeklerin akabinde bayanlarda da Euroleague’de şampiyon olarak bunu başaran birinci kulüp olduk. Grubumuzun bütün oyuncularını ve teknik takımını yürekten kutluyorum. Ayrıyeten Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Kadromuz da Olympiakos’a 2023 yılındaki birinci İç alan yenilgisini yaşattı. 3 Mayıs’ta herkesi Ataşehir’e bekliyoruz.”

Burak Kızılhan: “Deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımız için yapmış olduğumuz yardım daveti sonrası stadımız, Kıymetli bir uyum merkezi haline gelmiştir. Yönetim şuramız ile Bir arada afet bölgesinde Çeşitli incelemelerde bulunmak için gözlemlerde bulundu. Hatay ve Kahramanmaraş’a 500’er konteyner bağışlayarak takviye olduk.”

“FAİLİ BELİRLİ MEÇHULLERİ KABUL ETMİYORUZ”

Burak Kızılhan: “Otobüsümüzün kurşunlandığı 4 Nisan 2015’in üzerinden tam 8 Yıl geçti. Bu tarih, Fenerbahçe’ye kumpas kurulan 3 Temmuz 2011 ve 12 Mayıs 2012’nin bir öteki yüzüdür. Türkiye Cumhuriyeti’nin değerli yargı mensuplarına sesleniyoruz: Hukukun sessiz, adaletin tahlilsiz, faillerin meçhul, kabahatlerin cezasız kaldığı 1 gün daha yaşamak istemiyoruz ve faili belirli meçhulleri kabul etmiyoruz.”

“LİGDE BİTEN BİR ŞEY YOK!”

Burak Kızılhan: “Futbol grubumuz Harika Lig ve Türkiye Kupası’nda amaçlarımız doğrultusunda yürüyoruz. Şimdi bir şey bitmiş değil. Bu hafta her şey netleşecek. Adaletin yılmaz savunucusu olan rakibimizin yaptığı algı ve manipülasyonlar artık ayyuka çıkmış durumdadır.”

“BİZ TFF’YE GİDİNCE BASKI OLUYOR”

Burak Kızılhan: “Fenerbahçe, TFF’yi ziyaret edince TFF ve hakemleri baskı altına almaya gitti oluyor. Kendileri yapınca kahramanca haklarını aradılar oluyor. Buradan topyekun Fenerbahçe ile uğraşan topluluğa; Liderimizin, canlı yayında karşı karşıya gelme teklifini yineliyoruz. ‘Onlar mertlik bilmiyor’ dedi ya Galatasaray yöneticisi, mert olan Aleni yüreklilikle konuşur. Gelin Aleni açık konuşalım.”

“PFDK’DA FENERBAHÇE DÜŞMANI VAR”

Burak Kızılhan: “PFDK’da vazife Meydan İlyas Çelik’in isimli şahsın tweetleri var. Kendisi Aleni bir Fenerbahçe düşmanı. Bu şahıs, TFF’nin en ehil olması gereken konseylerinden birinde yer alıyor. Bu kişinin tarafsız bir karar vermesi olağan midir? Bu kişinin Fenerbahçe ile ilgili alınacak hiçbir bahiste Laf sahibi olmasını kabul etmiyoruz. Bunu TFF yetkililerine de ilettik.”

“AKLIMIZLA ALAY ETMEYİN!”

Burak Kızılhan: “Bu dönem bütün ülkenin konuştuğu 2 maç oldu. Biri Sivasspor-Galatasaray maçı, Öteki ise Adana Demirspor-Fenerbahçe maçı. Fenerbahçe’yi kolladığı tez edilen Lale Orta, hakemler ile ilgili açıklamalarında bu maçlara değinmedi. Biz bunu sorduğumuzda kendisinden Evvel yapılan atamalar sebebiyle bu maçlara değinmediklerini söyledi. Aklımızla alay etmeyin.”

“SON HAFTALARDA ADİL OLUN!”

Burak Kızılhan: “TFF idaresi alandaki oyuna müdahil olup ligin dinamiği ile oynadı. Bari nihayet haftalarda adil olsunlar, Öbür hiçbir şey istemiyoruz.”

“FENERBAHÇE TARAFTIR!”

Uğur Dündar: “Fenerbahçe, cumhuriyetten yana taraftır! Atatürk unsurlarından yana taraftır. Fenerbahçe, Kuva-yi Milliye’den bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için bir taraftır!”

Fenerbahçe’nin Lale Orta’ya yazdığı mektup

“4 Nisan’da katıldığınız ‘Kuralına Göre’ programını takip ettik. Fenerbahçe Futbol Takımımız’ın Adana Demirspor ile oynadığı ve bütün ülkenin gündemini sarsan Adana Demirspor müsabakasına yer vermediğinizi gördük. Birebir biçimde Alanyaspor maçında konumlar neden hiçbir formda gündeme getirilmemiştir? Bu maçlarIn gündeme alınması için ne yapmamız gerekiyor?”

“Merkez Hakem Konseyi’nin tarafsız olarak algılanmasının Mümkün olduğunu düşünüyor musunuz? Galatasaray Kulübü’nün ilgilileri tarafından yapılan ve sizleri zan altında bırakan kelamlara dair TFF nezdinde bir teşebbüs yapılması doğrultusunda bir adım attınız mı?”

Lale Orta’nın Fenerbahçe’ye cevabı

“MHK, misyona geldiği günden bu yana yapmış olduğu bütün uygulamalarda bütün kulüplere eşit uzaklıkta olmuştur. Misyonda kaldığım sürece de bu anlayıştan vazgeçmeyeceğim. Bahsettiğiniz Adana Demirspor maçının hakem atamalarında bir evvelki MHK idaresi sorumludur. MHK, bugüne kadar olan herkese eşit uygulamalarını bundan sonra da şeffaf bir formda devam edecektir.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir