Ahmet Çalık’ın hediyesi gol kralı yaptı!

Futbol, Genel, Haberler Oca 12, 2023 Yorum Yok
Ankara’da geçen Yıl geçirdiği trafik kazasında hayatını yitiren Ahmet Çalık’ın krampon İkram ettiği Konyaspor 19 ıslak Altı oyuncusu Mevlana Halis Erdoğdu, Çalık’ın kendisine verdiği takviyesi unutmuyor.

Beyefendiliği, Özel hayatı ve karakteri ile kısa müddette herkesin gönlünde taht kuran merhum futbolcunun vefatının akabinde hayatına dokunduğu genç futbolculardan Mevlana Halis Erdoğdu, hislerini AA muhabiriyle paylaştı.

Konyaspor altyapısında forvet mevkisinde oynayan 17 yaşındaki Mevlana Halis, Ahmet Çalık’ın, idmanlarını izlemeye geldiğini söyledi.

Konyaspor’da 6’ncı yılı geride bıraktığını anlatan genç oyuncu, merhum futbolcu Ahmet Çalık’ın, hayatında derin izler bıraktığını vurguladı.

“Motive ederdi, moralimizi yüksek tutmaya çalışır ve Daimi gülümserdi”

Mevlana Halis, Ahmet Çalık’ın kendisi için Aka mana Anlatım ettiğine işaret ederek, şöyle konuştu:

“Tanıyan, tanımayan herkes için Özel bir yeri vardı. Hakkında daima düzgün şeyler söylenen, Örnek bir Benlik ve futbolcuydu. O ölmedi esasen, kalbimizde yaşıyor. Küçüklükten beri kendisini biliyordum. Gençlerbirliği’nden bu yana takip ediyordum. Konyaspor’a geldikten sonra ilgilerimiz gelişti, maddi ve manevi takviyelerini esirgemezdi. Daimi İç içeydik. İdmanlara gelirdi, sohbet ederdik. Deneyimlerini paylaşırdı. Motive ederdi, moralimizi yüksek tutmaya çalışır ve Daimi gülümserdi. Çalışmanın, her şeyin başında geldiğini, bizi buraya getirenin yetenek, burada tutacak olanın da Ira olduğunu söylerdi.”

Ahmet Çalık’ın İkram ettiği kramponla gol hükümdarı oldu

Çalık’ın vefat haberini okulda aldığını anlatan Mevlana Halis Erdoğdu, “Hocamdan öğrenmiştim, o günü unutamam, Fazla üzülmüştüm. Bana dokunmuş bir insan karakteri, Fazla düzgün, gülümseyen biriydi. O ölmedi kalbimizde yaşıyor. Ekipte stoper oynayan arkadaşlarım onu Örnek alıyor, onu Fazla beğeniyorlardı. Şu Lahza onun oyun tarzını uygulamaya çalışan arkadaşlarım var. Ahmet abi bundan 2 Yıl Evvel ekip arkadaşlarımdan 6 bireye krampon göndermişti. Bunlardan biri de bendim. O kramponla uzun mühlet oynadım, goller attım ve gol hükümdarı oldum. çok katkısı oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

Ahmet Çalık’ın kendilerine verdiği takviyeden Fazla Mesut olduğunu kaydeden genç futbolcu, “Beni düşünmesi Fazla etkiledi. Başka bir motive olmuştum. Harçlık verdiğini de duyuyordum. Bu bahiste arkadaşlarının onu Örnek aldığı konuşuluyordu.” diyerek kelamlarını tamamladı.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir