Fransa’da Noel Le Graet görevinden alındı!

Futbol, Genel, Haberler Oca 12, 2023 Yorum Yok
Kısa bir mühlet Evvel Zinedine Zidane ile ilgili yaptığı açıklamalara gündeme gelen Fransa Futbol Federasyonu Lideri Noel Le Graet misyonundan alındı.

Fransa Futbol Federasyonu Yönetim Heyeti’nden yapılan açıklamada, Le Graet’in vazifesinden alındığı ve yardımcısı Philippe Diallo’nun süreksiz olarak başkanlık koltuğuna geçtiği aktarıldı.

NE DEMİŞTİ?

Le Graet, Zidane için, “Zidane, Brezilya’ya mı gidiyormuş? Diyecek hiçbir şeyim yok. Nereye isterse gitsin. Avrupa’da Aka bir kulübe de gidebilir, ulusal ekip da çalıştırabilir. Derdim değil. Beni arasa telefonunu açmam. Katiyetle açmam. Hem açıp ne diyeceğim? ‘Merhaba Beyefendi, üzülme, bir kulüp bulursun, aramaya devam et. Ben de Deschamps ile yola devam ediyorum’ mu diyeceğim. Zidane da kendisine bir kulüpte yahut ulusal kadro da Özel bir program ayarlayabilir.” demişti.

Bu kelamlarının reaksiyon çekmesinin akabinde özür dileyen Fransız futbol adamı, “Onun oyunculuğu ve teknik yöneticiliği hakkındaki niyetlerimi katiyen yansıtmayan bu kelamlar için özür dilerim.” sözlerini kullanmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir