Altay’da Sinan Kaloğlu sessizliğini bozdu

Futbol, Genel, Haberler Şub 25, 2023 Yorum Yok
Spor Toto 1’inci Lig’de alt sıralardan uzaklaşmaya çalışan Altay’da geçen dönem nihayet haftalardan beri ekibi çalıştırıp evvelki hafta vazifesinden ayrılan teknik yönetici Sinan Kaloğlu açıklamalarda bulundu.

Oyunculuk periyodunda Altay formasını her Vakit gururla giydiğini belirterek kelamlarına başlayan Kaloğlu, “Ülkemizin içinde bulunduğu bu tanımı imkansız acılı günleri en derin hislerimle ıstırapla paylaşıyorum. Milletimizin Ömür gayreti verdiği bu günlerde karşısında bedeli olmayan bir mevzuyu paylaşacağım için özür dilerim. Türkiye’nin en esaslı en saygın kulüplerinden biri olan Aka Altayımızın formasını tarihe geçecek başarılarla ve gururla giymiştim. Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki antrenör eğitmeni vazifemden sonra benim için manası ve kıymeti Fazla Aka olan kulübümün teklifini güç koşullara Karşın hiçbir şey düşünmeden kabul ettim” sözlerini kullandı.

Altay’da âlâ bir Bina oluşturmak için çalıştığını belirten Sinan Kaloğlu, “İçinde bulunduğumuz kaideler ne olursa olsun ben ve takımımın Biricik gayesi herkesin hürmet duyduğu, ulusal kadrolara oyuncu gönderen, genç oyuncuların gelişimini sağlayan ve yaşları ne olursa olsun deneyimli oyuncuların ise performansını yükselten bir Bina oluşturmaktı. çok çalışarak, fedakarlık yaparak birlik beraberlik içinde ligimizin en kompakt ve en Fazla koşan ekibi olduk. Bir Fazla futbol paydaşlarınca kısıtlı takıma Karşın dönemin birinci yarısının en başarılı ekiplerinden biri olma memnunluğunu yaşadık. 21 ıslak altı 19 farklı oyuncuya 6284 dakika mühlet verdik ve onların gelişimi bizim için ayrıyeten Sevinç kaynağı oldu. ulusal ekiplere kazandırdığımız genç futbolcularımız kulübümüz için Önemli bir gelir kaynağı oldu” açıklamalarını yaptı.

“DERBİ SONRASI PSİKOLOJİMİZ BOZULDU”

Sinan Kaloğlu, ligde 27 Kasım’da şimdi birinci yarıda tatil edilip, sonrasında iki ekibin da hükmen yenilgi aldığı olaylı geçen Göztepe derbisinin akabinde kuvvetli bir süreç yaşadıklarını söyleyerek kelamlarını şu halde sürdürdü; “Modern futbolumuzun bütün ihtiyaçlarını elimizdeki oyuncu kümesinin profillerine nazaran belirledik. Dönem başı koyduğumuz amaçlar doğrultusunda maddi manevi ve yalnız bırakılmış transfer yasağı olmasına Karşın kadromuz vazife sürecimiz boyunca başarılı olmuştur. Maalesef Göztepe maçı olayları, hükmen yenilgi, 6 maç seyircisiz ceza ve üstüne 3 puan silme cezası grubumuza ruhsal ve puansal ziyan veren, elimizde olmayan kayıplar olmuştur. Her şeye Karşın misyon süremiz boyunca bize güvenenleri, destekleyenleri utangaç etmediğimiz ve alt lige düşme sıralamasının üstünde olan ekibimizden gönül rahatlığı ile ayrılmış bulunuyoruz.”

“ALACAKLARIMI ALTYAPIYA BAĞIŞLADIM”

Kendini geliştirmeyi sürdüreceğini Anlatım ederek cümlelerini tamamlayan Kaloğlu, “Kişisel hedeflerim doğrultusunda Fazla çalışarak gelişmeye devam edeceğim. Bu ayrılık Aka Altay ile bir veda değil. Her Vakit başarılarıyla gurur duyacağım. İş kontratımdan kaynaklanan mayıs sonuna kadar olan bütün alacaklarımı altyapıya bağışladığımı belirtmek isterim. Beni tribünlere çağırarak takviye olan bütün taraftarımıza, bana güvenerek misyon veren eski liderimiz Sayın hür Ekmekçioğlu ve idaresine, dönem başından itibaren dayanağını esirgemeyen sayın Ayhan Dündar reis ve idaresine, en güç kaidelerde yanımda olan genel müdürümüz Sayın Atakan Atalay beyefendi ve sportif yöneticimiz Tuna Üzümcü beyefendiye, benimle Bir arada cefakarca çalışan takımıma ve değerli bütün kulüp işçisine teşekkür ederim. nihayet olarak ve en değerli teşekkürlerimi benimle Bir arada uğraş veren bana inanan ve bana hürmetini hiçbir Vakit kaybetmeyen ve özverili çalışan değerli futbolcu kardeşlerime Fazla teşekkür ederim.. Sizlerle çalışmak gurur vericiydi” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir