Stephen Silas’tan Alperen Şengün yorumu

Basketbol, Bilgi Şub 25, 2023 Yorum Yok
Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımı Houston Rockets’ın başantrenörü Stephen Silas, ulusal basketbolcu Alperen Şengün’ün sahip olduğu yeteneklerle ekibi yönlendiren ve hamlede mesuliyet verdikleri bir oyuncu haline geldiğini söyledi.

Silas, Rockets forması giyen Alperen Şengün’ün performansı ve zelzele yardımları hakkında basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Alperen’in oyununu Özellikle Hücum manasında Vakit geçtikçe geliştirmeye devam ettiğini vurgulayan Silas, “Bu dönem atakta mesuliyet verdiğimiz bir oyuncu oldu. Evvelce yalnızca birtakım oyuncularla eşleştirmeyi tercih ettiğimiz yahut kenardan getirmeyi düşündüğümüz bir oyuncuydu. Artık ise kadro ismine tam alanda ya da pota altında topu daha Fazla elinde tutan ve oyunu yönlendiren bir basketbolcu haline geldi.” tabirlerini kullandı.

Genç oyuncuların her Vakit sıkı çalışmaları gerektiğini belirten Silas, “Arkası dönük pivot durumlarında sayı atmak yahut kadro arkadaşlarının skor üretmesine Yardımcı olmak için yeteneklerinin avantajını kullanıyor. Sahip olduğu Yetenek ve yarattığı fırsatlarla grubun daha üretken olmasını sağlıyor. Geçen dönem kenardan oyuna iç oluyordu ancak bu dönem grubumuzun atağında Değerli bir role sahip. Bu sayede sayı, ribaunt ve asist olarak gruba daha Çok katkı sağlıyor. Bu dönem yaptığı “triple-double” ve ortaya koyduğu diğer maç performansları da bunu gösteriyor.” diye konuştu.

Alperen ile geliştirmesi gereken noktalar üzerinde konuştuklarını lisana getiren ABD’li çalıştırıcı, “Savunmasında geliştirmesi gereken noktalar var. Grubun birinci 5’inde yer Meydan bir oyuncu, savunma manasında da güzel olmalı ve yerini muhafazalı. Bu bahiste daha düzgün olabilir. Lakin genel olarak bakacak olursak ligde ikinci yılı. Şimdi 20 yaşında ve pek uygun bir Amel çıkarıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Çevresindekilere nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu gösterdi”

Stephen Silas, Alperen Şengün’ün Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenenler için yaptığı yardımlarla nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu gösterdiğini Anlatım etti.

Gruptaki öbür oyuncular, teknik heyet ve Rockets tertibinin da Nakit toplayarak Alperen’in gayretlerine dayanak verdiğini aktaran Silas, şu görüşlerini paylaştı:

“Deprem olduğu anda ailesinden birinin ziyan görmediğini öğrendik ve bu bizi Mesut etti. Zelzeleden sonra yaptıklarıyla nasıl bir karaktere sahip olduğunu daha da âlâ gördük. Şöhretini ve beşerler üzerindeki Olumlu tesirini, yardıma muhtaçlığı olan şahıslara fayda sağlamak için kullandı. 20 yaşındaki beşerler genelde o yaşlarda diğerlerinden Fazla kendilerini düşünür lakin o mesuliyet alarak insanlara yardım etti. Onlar için bağış topladı. Eminim daha Çok şey yapmak istiyor ancak basketbol döneminin ortasındayız. Etrafındakilere nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu gösterdi. O insanları, beşerler da onu seviyor ve bu karşılıklı sevgi bir ortaya geldiğinde hoş şeyler ortaya çıktı.” 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir