Arjantin ve Messi, Türkiye’ye gelebilir!

Futbol, Genel, Haberler May 17, 2023 Yorum Yok
TBMM Latin Amerikan ve Karayipler Parlamentosu (PARLATİNO) Türk Delegasyonu Lideri Ali Şahin, “Depremzedelerin acılarını dindirmek ismine oynanması düşünülen Türkiye-Arjantin ulusal maçının, Arjantin-Türkiye bağlantılarına ve iki ülke halklarının yakınlaşması sürecine de Fazla Değerli katkıda bulunacağını öngörüyoruz.” sözünü kullandı.

Şahin, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Türk ve Arjantin ulusal ekiplerinin tarihte daha Evvel hiç maç yapmadığını belirterek, Arjantin’in eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Julio Cobos’a Türkiye’deki depremzedeler yarına dostluk maçı önerdiğini aktardı.

Futbol Federasyonu ve Spor Bakanlığının da bilgisi dahilinde, Arjantin Buenos Aires Büyükelçiliği aracılığı ile maç teklifinin Arjantin Futbol Federasyonuna iletildiğini kaydeden Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığının da Arjantin Spor Bakanlığına bu tarafta bir name yazacağını aktardı.

Şahin, “Sayın Julio Cobos, Arjantin’e döndükten sonra Arjantin Spor Bakanı ile görüşerek teklifimizi iletti ve olumlu tarafta karşılık aldı. Arjantin basını da depremzedeler faydasına Türkiye’de Gaziantep’te oynanması düşünülen maça geniş yer ayırdı.” açıklamasında bulundu.

Devam eden görüşmelerin Olumlu sonuçlanması halinde depremzede aile ve çocukların izleyici olacağı maçın Gaziantep’te oynanmasının planlandığını vurgulayan Şahin, “Depremzedelerin acılarını dindirmek ismine oynanması düşünülen Türkiye-Arjantin ulusal maçının Arjantin-Türkiye münasebetlerine ve iki ülke halklarının yakınlaşması sürecine de Fazla Kıymetli katkıda bulunacağını öngörüyoruz.” paylaşımında bulundu.

Şahin, sürecin yakından takip edildiğini vurgulayarak, Arjantin’e ve katkısı bulunan herkese eforları için teşekkürlerini iletti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir