onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Bonucci’den futbola veda kararı

Bonucci’den futbola veda kararı

admin admin -
7 0
İtalya ulusal Kadrosu ve Juventus’un kaptanı Leonardo Bonucci, istikbal dönem sonunda emekliye ayrılacağını açıkladı.

Juventus’un YouTube hesabı üzerinden emeklilik kararını görüntüyle duyuran 36 yaşındaki futbolcu, “Bu formayı 12 Yıl boyunca giymek, benim için bir rüyayı gerçekleştirmekti. Bu formayı her giydiğimde, içimdeki çocuk Mesut olmaya devam ediyor. istikbal dönem mesleğimi sonlandırdığımda, İtalyan tarzı defans yapan ve futbolun bu tarafını öne çıkaranların periyodu de sona erecek. Franco Baresi, Alessandro Nesta, Paolo Maldini ve Fabio Cannavaro üzere en düzgün savunmacılar ortasında anılmaktan, her Vakit gurur duyacağım.” sözlerini kullandı.

Mesleğinde iki Devre (2010-17, 2018-23) Juventus’da misyon Meydan Bonucci, geçen hafta çıktığı Sevilla maçıyla siyah-beyazlı formayı 500. Defa giymişti. Inter, Milan, Genoa ve Bari üzere Değerli İtalyan kulüplerinde de oynayan savunma oyuncusu, Serie A’da 9 Kez (8’i Juventus, 1’i Inter) şampiyonluk sevinci yaşadı.

Juventus’la mukavelesi istikbal dönem sonunda tamamlanacak Leonardo Bonucci, 120 maçta vazife aldığı İtalya ile 2020 Avrupa Şampiyonası’nda (EURO 2020) kupaya uzanmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir