Barcelona’da 55 milyon euroluk kayıp

Futbol, Genel, Haberler Nis 27, 2023 Yorum Yok
Barcelona Kulübü reis Yardımcısı Elena Fort, Nou Camp Stadyumu’nda haziran sonunda başlaması öngörülen onarım çalışmalarından Dolayı istikbal dönemin başından kasım 2024’e kadar Barselona kentinin Montjuic bölgesindeki Lluis Companys Olimpiyat Stadı’na taşınacak olmalarıyla ilgili planı basınla paylaştı.

Fort, 54 bin 367 kapasiteli Lluis Companys Olimpiyat Stadı’nda 49 bin 472 koltuğu ticari hedefli kullanabileceklerini belirterek, Nou Camp’tan süreksiz olarak taşınmalarından Dolayı iddiası kayıplarının 55 milyon avro olacağını Anlatım etti.

bütün üyelerinin kombine bilet haklarını kaybederek, herkesin sıfırdan başlayacağını kaydeden Fort, kura ile sahiplerini bulacak 27 bin 385 adet kombine biletlerde fiyatların 723 ile 1738 avro ortasında olacağını söyledi.

Nou Camp’a nazaran yaklaşık yarı yarıya daha az kapasiteye sahip olan Olimpiyat Stadı’ndan en yüksek geliri almak için cümbüş aktivitelerine yük vereceklerini de aktaran Fort, bu periyotta çocuklara yönelik bilet satışı olmayacağını duyurdu.

Barcelona, “Espai Barça” olarak isimlendirilen Nou Camp Stadı’nın yenilenmesi ve öbür branşlar için yeni bir spor salonu yapılması planı kapsamında Gerekli olan 1 milyar 450 milyon avroluk finansmanı sağlamak gayesiyle 5, 7, 9, 20 ve 24 yıllık farklı dilimlerle 20 kadar yatırımcı firmayla anlaştı.

Projeyle Nou Camp’ın kapasitesinin 105 bin 53’e çıkarılması amaçlanıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir