Beşiktaş’tan Ali Şansalan iddialarına cevap!

Futbol, Genel, Haberler Nis 27, 2023 Yorum Yok
Beşiktaş Kulübü, pazar günü Galatasaray ile oynanacak derbide hakemin Ali Şansalan olmasını istedikleri istikametinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Yapılan açıklamada, “Bu şekil argümanları gündeme taşıyanların kirli niyetlerini Fazla düzgün bildiğimizi ve bu algı çalışmalarına alet olmayacağımızı belirtmek isteriz.” denildi.

İşte Beşiktaş’ın açıklaması:

“Başkanımız Ahmet Işık Çebi’nin Futbol A Kadromuzun Galatasaray ile oynayacağı karşılaşmayı Ali Şansalan’ın yönetmesini talep ettiği tarafında toplumsal medyada yer Meydan tezler büsbütün asılsızdır.

Beşiktaş JK olarak, bu biçim savları gündeme taşıyanların kirli niyetlerini Fazla güzel bildiğimizi ve bu algı çalışmalarına alet olmayacağımızı belirtmek isteriz.

Bu tezin temelsiz olduğunu yinelemekle bir arada, daha Evvel Kulübümüze tekraren ziyan vermiş, Fenerbahçe maçındaki yanılgılı penaltı kararı MHK Lideri Lale Orta tarafından da Anlatım edilmiş olan ve kendisini maçlarımızda görmek istemediğimizi açıkça belirttiğimiz Halil ümit Meler’le ilgili talebimiz olduğu argüman edilseydi, bu savın doğruluğu biraz daha akla yatkın olabilirdi.

Kaldı ki bu sav, Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi’nin hakemlerin Yapay zekayla maçlara atandıkları tarafındaki açıklamasıyla da çelişmektedir. Bu derbinin hakeminin de Yapay zekayla belirlenmesi gerektiğine nazaran evvelden tespit edilmiş bir ismin maçımızı yönetecek olması beklenemez.

Her ne kadar Fenerbahçe ile nihayet oynadığımız derbi maçına manuel olduğu argüman edilen zeka (!) ile Nakil yapılmış olsa da bunun münasebeti kamuoyuna açıklanamamıştır.

Umarız ki Pazar günü oynayacağımız Galatasaray maçının hakemi, Yapay zeka ile atanacaktır.

Beşiktaş – Galatasaray maçını kim yönetirse yönetsin hakemden beklentimiz adil ve eşit bir idaredir.

Hakemin değil, hoş oyunun konuşulacağı, sonucun futbolcular tarafından belirlenmiş olacağı bir yarış olması en Aka temennimizdir.

Kamuoyunu meşgul eden bu şekil manipülatif tez ve haberlere prestij edilmemesini ehemmiyetle rica ederiz.

Beşiktaş JK”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir