Brunson, “alışılmadık” performansının sorumluluğunu üstleniyor

Basketbol, Bilgi May 01, 2023 Yorum Yok
New York Knicks yıldızı Jalen Brunson, Miami Heat’e karşı playoff ikinci tipinin 1. maçında gösterdiği ‘alışılmadık’ performansından sonra, mağlubiyetin sorumluluğunu üstlendi.

Knicks’in şark Konferansı yarı finallerinin 1. maçında Heat’e 108-101 yenildiği müsabakada 25 sayı atan Brunson, kadrosunun maç sonunda işi bitirememesinin ve yenik olmasının sorumluluğunu üstlendiğini şu sözlerle açıkladı:

“İkinci ve üçüncü çeyreği Fazla âlâ bitirdiler. Maçta dirayet göstermemiz gereken Kıymetli noktalarda öne çıkan taraf onlardı ve bunun sorumluluğu da benimle başlıyor. Bugün berbattım. Kendi adıma Fazla alışılmadık bir performanstı ve bunun sorumluluğunu da üzerime alıyorum. Daha âlâ olmam gerekiyor.”

Brunson ayrıyeten, müsabakadaki 7 üçlük denemesinin hiçbirinde isabet bulamaması ve Heat’in Misli savunmasının kendisini boyalı alandan uzaklaştırmasıyla atakta ritmini bulamaması hakkında da şu biçimde konuştu:

“Bence 3 sayı çizgisinin içinde hayli verimliydim. 3 sayı çizgisinin dışında berbattım. Heat âlâ bir grup, savunmaları mükemmel, Fazla düzgün bir koçları Mevcut ve tecrübeliler de. Bu yüzden onlara hakkını vermelisiniz, lakin benim de daha uygun olmam gerekli.

Cesaretimiz asla kırılamaz. NBA’de oynamanın kilit noktası Aka ölçüde özgüvendir ve bu özgüveni müdafaanız, istikrarlı kalmanız ve bir grup olarak birbirine bağlı kalmalısınız. Galibiyete aç bir formda, yanlışlarımızı düzeltmiş olarak yola devam etmemiz gerekiyor.”

Serinin ikinci maçı, Çarşamba gecesi oynanacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir