onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Luan Peres, Fenerbahçe’ye ilaç gibi geldi!

Luan Peres, Fenerbahçe’ye ilaç gibi geldi!

admin admin -
10 0
Fenerbahçe’nin döneme fırtına üzere başladığı periyotta en Değerli oyunculardan biri olarak öne çıkan, yokluğuyla da savunmada yaşanan bocalamanın sebebi olarak gösterilen Luan Peres’in 7 ay sonra, üstelik ligin en kritik nihayet virajında kadroya dönmesi toplulukta moralleri yükseltti.

Rennes maçında yaşadığı şanssız sakatlıkla yaklaşık 7 ay alanlardan Irak kalan Luan Peres’in dönmesiyle Fenerbahçe özlenen uygun pas yapan, başarılı ofsayt taktiği uygulayan, baskılı ve golcü futboluna kavuşmanın birinci sinyalini Sivas’ta verdi.

SAKATLIĞI PLANLARI ALT ÜST ETMİŞTİ

Ekibe yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiye nazaran Jesus’un F.Bahçe’de yerleştirmek istediği oyun sistemi muvaffakiyetle ilerlerken Peres’in Birden sakatlığı her şeyin alt üst olmasına yol açmış, oyun yapısına en Aka darbeyi vurmuştu. Jesus’un üçlü savunma sistemi de ayağı Peres kadar âlâ olmayan Szalai-Samet ikilisiyle verimli olamamıştı. O denli ki Peres bu dönem 13 resmi maçta oynarken F.Bahçe bu müsabakalarda yalnızca 1 yenilgi aldı. Kanarya Peres’le 3 Defa berabere kalırken, 9 Sefer kazandı. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir