Cicaldau için takas formulü! Galatasaray’a yeni Rumen!

Futbol, Genel, Haberler Nis 24, 2023 Yorum Yok
Okan Buruk idaresindeki Galatasaray’da kurmaylar istikbal dönem için transfer çalışmalarına Hız verdi. Üstün Lig’de liderliğini devam ettiren sarı-kırmızılıların sürpriz bir yıldızı takımına katmak için harekete geçtiği öne sürüldü.

Galatasaray’ın bu transferi gerçekleştirmek için Alexandru Cicaldau ile yollarını ayırmayı kabul ettiği ortaya çıktı. Sarı-kırmızılıların, Rumen oyuncu ile vedalaşabileceği belirtildi.

CICALDAU BÜYÜK BEKLENTİLERLE GELMİŞTİ

Galatasaray, 24 Temmuz 2021’de Alexandru Cicaldau’yu Rumen grubu Universiteta Craiova 1948’den takımına katmıştı. 6 milyon 500 bin euro bonservis bedeli karşılığında takıma katılan Cicaldau’nun hür kalma bedeli 25 milyon euro olarak belirlenmişti. Aka beklentilerle transfer edilen Rumen oyuncu ile 2021-22 döneminden başlamak üzere 5 yıllık kontrat imzalanmıştı.

2021’in yazının en Kıymetli transfer atağı olarak dikkat çeken Cicaldau’nun Galatasaray’daki birinci devri hiç de istenilen formda geçmedi. Sarı-kırmızılılarda Yekün 40 maça çıkan Rumen oyuncu; 5 gol, 4 asistlik skor katkısı yaptı.

BAE’YE KİRALIK GİTTİ

Galatasaray, 2022-23 dönemi öncesi değişen Yönetim ve teknik grup ile epeyce savlı bir takım kurdu. Bu takımda Talih bulma imkanı düşen isimlerden Alexandru Cicaldau, kiralık olarak gruptan ayrıldı. Rumen oyuncunun Birleşik Arap Emirlikleri takımı Al-Ittihad Kalba’ya kiralandığı açıklandı.

Dönem başında Galatasaray’da yaşanan değişim sürecine ait açıklamalarda bulunan teknik yönetici Okan Buruk, “Bu kadar değişim beklemiyorduk. Planlarımız ortasında bu kadar Aka bir değişim yoktu. Doğal değişim vardı. Kampa giderken oyuncularımı görmek istediğimi söyledim. Mustafa Mohamed, Olimpiu Morutan ve Alexandru Cicaldau pahalarını tekrar bulsunlar dedik. Birçok oyuncumuzun daima kıymetlerini bulmalarını istedik” tabirlerini kullanmıştı.

SÜRPRİZ TAKAS İDDİASI

Galatasaray, Alexandru Cicaldau’yu yeni dönem takımında düşünmüyor. Takım kalitesi artan Sarı-kırmızılılar, mümkün Şampiyonlar Ligi’nde gayret ihtimalini de göz önünde bulundurarak kaliteyi daha da yükseltmeyi hedeflerken Cicaldau’nun takımda kalması kolay gözükmüyor. İşte bu noktada sürpriz bir takas argümanı gündeme gelmiş durumda.

DENNIS MAN BOMBASI

Rumen basınından Sport’un Özel haberine nazaran Dennis Man ile Alexandru Cicaldau, ekip değiştirebilirler. Parma forması giyen ve daha Evvel de sık sık Galatasaray’ın gündemine gelen Dennis Man’ın Alexandru Cicaldau karşılığında takas edilebileceği aktarılıyor.

13 MİLYON EURO ÖDENMİŞTİ

Rumen futbolunun en dikkat cazip yeteneklerinden biri olarak gösterilen Dennis Man, Ocak 2021’de 13 milyon euro bonservis bedeli karşılığında FCSB’den Parma’ya transfer olmuştu. Grubun Serie B’ye düşmesinin akabinde Rumen oyuncu da gözden düştü.

Dennis Man, bu dönem yaşadığı sakatlıklar nedeniyle bir türlü istikrarı yakalayamadı. Parma Teknik Yöneticisi Fabio Pecchia’nın da bu durumdan rahatsız olduğu ve 24 yaşındaki oyuncu ile yolların ayrılmasının planlandığı aktarılıyor. Parma, bu transferden Fazla Aka ziyan etmek istemese de düşen kıymeti nedeniyle tahlil arıyor. İşte bu noktada takas tahlili devreye giriyor.

Galatasaray ile Parma ortasında takasın gerçekleşmemesi durumunda farklı bir formül de Laf konusu olabilir. Sport’un tezini nazaran Parma, Alexandru Cicaldau’yu; Galatasaray da Dennis Man’ı satın alma opsiyonu içeren kiralama muahedeleriyle takımlarına katabilirler. İki oyuncu da tıpkı menajer Ioan Becali tarafından temsil ediliyorlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir