Curry’nin 7. maç öncesi konuşması, Warriors’ı gaza getirmiş!

Basketbol, Bilgi May 02, 2023 Yorum Yok
Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry’nin, Sacramento Kings’e karşı playoff birinci çeşidinin 6. maçında alınan mağlubiyet sonrasında, ekip arkadaşlarına “ilham verici” bir konuşma yaptığı bildirildi.

Curry’nin, Warriors’ın konutunda Kings’e karşı birinci Zaman serisini 6. maçta bitirme bahtı bulduğunda gösterdiği zayıf performans konusunda yaşadığı Hayal kırıklığının akabinde, kanılarını grup arkadaşlarına pek kendisinden beklenmeyen bir biçimde aktardığı söylendi.

The Athletic’e nazaran kadroya olan inancı üzerine konuşmuş olan Curry, grup arkadaşlarına serinin nihayet maçını kazanacak kapasitede olduklarını anlattı ve karşılığında kendisine büsbütün güvenmelerini istedi.

Steph’in ayrıyeten gruptaki birtakım oyuncuların duygularını bir kenara bırakmaları gerektiğini söylediği, ve bu tabirlerin direkt Jordan Poole ve Jonathan Kuminga üzere aldığı müddetlerden ve rollerden mutlu olmayan kimi oyunculara yönelik olduğu sav edildi. Warriors yıldızının bu tabirlerini, Sacramento’ya giden grup otobüsünde yer Meydan herkesin vazifesine odaklanması gerektiğini belirterek vurguladığı açıklandı.

Warriors forveti Draymond Green, kendi podcasti ‘The Draymond Green Show’da Curry’nin yaptığı konuşma hakkında şu tabirleri kullandı:

Ya düşeceğimiz, ya da yükseleceğimiz bir noktadaydık. O bu konuşmayı yaptığında, yükselmekten Öbür seçeneğimiz yoktu. Herkesin birebir maksada odaklanmasını sağladı.

Bu otobüse biniyorsanız, bu gruba karşı bir sorumluluğunuz Mevcut demektir. İster sıfır dakika oynayın, ister 40 dakika, ayrım etmez. Ne gerekiyorsa yapacaksınız. Elimizde bir fırsat var, zihninizi ve vücudunuzu buna Amade edin. Geçen gece bizi rezil rüsva ettiler ve döneme asla bu biçimde veda edemeyiz.’ demişti.”

Curry bu konuşması sonrası, 7. maçta 50 sayı atarak Warriors’ı Kings karşısında galibiyete ve bir sonraki seriye taşımayı başarmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir