Cyle Larin’e Aka şok; Hayalinden olabilir

Futbol, Genel, Haberler Kas 01, 2022 Yorum Yok

Sezon başında olaylı bir biçimde Beşiktaş’tan ayrılan Cyle Larin yeni ekibi Club Brugge’da adeta tabana çakıldı. Belçika grubunda formaya hasret kalan Kanadalı golcü Dünya Kupası öncesi ulusal ekibi mesleğini de riske attı.

BEŞİKTAN’DAN SERVET İSTEMİŞTİ

Beşiktaş’tan yeni mukavele için 2.5 milyon euro talep eden Kanadalı futbolcuya siyah-beyazlılar 1.7 milyon euroluk Teklif sunmuştu. Bu maaşı az bulan 27 yaşındaki forvet oyuncusu 800 bin euroya Belçika takımı Club Brugge’a imza atarak Aka bir şaşkınlığa Sebep olmuş ve Beşiktaşlıların reaksiyonuyla karşılaşmıştı.

CLUB BRUGGE’DE FORMAYA hasret KALDI

Bu dönem Club Brugge formasıyla yalnızca 10 maça çıkabilen ve yalnızca 1 maçta birinci 11’de Talih bulan Cyle Larin, topu topuna 215 dakika alanda kalabildi.

Bu müsabakalarda 1 gol atabilen 27 yaşındaki forvet nihayet 4 maçın 3’ünde takıma dahi giremezken, ligdeki KV Oostende uğraşında de 13 dakika anca forma bahtı bulabildi.

DÜNYA KUPASI’NDAN YOKSUN KALABİLİR

Kanada basını, Cyle Larin’in ekibi Club Brugge’de forma talihi bulamadığı için ulusal kadronun Dünya Kupası takımında yer almasının güç olabileceğini ileri sürdü.

Her ne kadar Kanada ulusal Grubu’ndaki başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekse de, 27 yaşındaki golcünün fizik ve kondisyon olarak bir oldukça geride olduğu belirtiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir