Durant: “Artık miras falan umurumda değil!”

Basketbol, Bilgi Nis 01, 2023 Yorum Yok
Phoenix Suns süperstarı Kevin Durant, “geride bırakacağı mirasını” artık umursamadığını söyledi.

Durant The Athletic’e yaptığı açıklamada, mesleğinin başlarında insanların kendisini nasıl algıladığı ve geride bırakacağı mirası önemsediğini, lakin artık bunun kendisini ilgilendirmediğini açıkladı:

“Miras falan umurumda değil. Evvelden öyleydi. Basketbolda kendime insanların hatırlayabileceği bir Meydan oluşturmak istiyordum, Lakin artık bu Fazla yorucu bir şey haline geldi. öteki insanlara Fazla Çok odaklanmaya başlayınca, yıpratıcı olmaya başlıyor. ‘O ne yaptı, şu ne yaptı?’ üzere şeyler, karşılaştırmalar…

Daha evvelce, bütün bu tartışmalar yapılmadığı vakitlerde, umursuyordum. ‘En düzgün adamlarla tıpkı düzeyde yer almak üzereyim.’ diye düşünüyordum. Benim için Fazla kıymetliydi.

Ama bugünlerde, gerçekten umurumda değil. Yalnızca çıkıp elimden gelen en yeterli biçimde oynamak, konutuma gitmek ve ailemle takılmak istiyorum, bu kadar.”

“HİÇBİRİNİZ DÜRÜST DEĞİLSİNİZ”

Durant, Warriors’la mukavele imzalamak için Oklahoma City Thunder’dan ayrıldığında, bu Öbür bir süperstarın asla izlemediği cinsten bir yol olduğundan dolayı, pek Fazla insanın mesleğine mantıklı bir biçimde bakmasının imkansız olduğunu ayrım ettiğini açıkladı:

“2016’da Warriors için OKC’den ayrıldığımda, bu durumun öbürleri için rastgele bir mantıklı açıklaması olmayacağını anlamıştım. Beşerler asla mantıklı bir Sebep bulmayacaktı ve beni itibarsızlaştırmak ismine buna bir hikaye eklemeleri gerecekti. Warriors’a gittiğimde, beşerler beni artık zevkine itibarsızlaştırmaya başlamıştı. Artık beşerlerle diyalog kurmak eskisi kadar eğlenceli değildi zira hiçbiriniz aslında dürüst değilsiniz.

Her seferinde yeni bir maksat çıkarıyorsunuz, benden en fazlasını bekliyorsunuz ve Şayet bu gayeye ulaşamazsam ‘başarısız’ oluyorum. Kendi kendime ‘Problem nedir sanki?’ diyorum.”

Bu dönem 43 maça çıkan Durant, 29.2 sayı, 6.8 ribaund ve 5.2 asist ortalamaları yakaladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir