Giannis: “MVP’yi tabii ki önemsiyorum, ama önceliğim şampiyonluk!”

Basketbol, Bilgi Nis 01, 2023 Yorum Yok
Milwaukee Bucks süperstarı Giannis Antetokounmpo, MVP mükafatını önemsediğini lakin önceliğinin hala şampiyonluğu kazanmak olduğunu itiraf etti.

Giannis, NBA’deki en güzel oyuncu olarak kabul edilmesine ve ligdeki en yeterli dereceye sahip olan grupta tarihi bir dönem geçirmesine karşın, ESPN’in nihayet MVP anketinde üçüncü sırada yer almıştı.

Bunun üzerine, halihazırda iki MVP mükafatı ve bir şampiyonluk kazandığı için Antetokounmpo’nun bu dönem MVP olma konusunda o kadar kaygılı olmayabileceği öne sürülmüştü.

Lakin Giannis, bu husus hakkında Yahoo Sports’a şunları söyledi:

“Yalan. Umursamadığımı söyleyemem. Her Vakit rekabete varımdır, o yüzden ‘umursamıyorum’ dersem, bence palavra olur. Pekala benim için bu bir öncelik mi? Hayır. Önceliğim daha uyguna gtmek, grubumun şampiyonluk kazanmasına Yardımcı olmak ve o duyguyu tekrar yaşamak. Allah beni tekrar bir MVP mükafatı ile kutsayabilirse, kabul ederim Natürel ki.”

MVP yarışının daha Fazla Nikola Jokic ve Joel Embiid etrafında döndüğünü bilen ve bu mevzuda “Sorun yok” tabirini kullanan Antetokounmpo, bu Ödül konusunda kayıtsız olmasa da, önceliğinin şampiyonluk olduğunu belirtti:

“Şampiyonluk istiyorum. Gerçek bu. Biricik Mevcut olan gerçek hem de…”

Giannis bu dönem 31.2 sayı, 11.8 ribaund ve 5.7 asist ortalamalarına sahip.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir