Eczacıbaşı Spor Kulübünde asıl Gaye voleybolun gelişimi

Bilgi, Canlı Sonuçlar, Dünya, Genel, Haberler Kas 01, 2022 Yorum Yok


Eczacıbaşı Spor Kulübü Lideri Faruk Eczacıbaşı, en Değerli hedeflerinin Türkiye’de bayan voleybolunun sağlıklı bir halde gelişimi olduğunu söyledi.

Faruk Eczacıbaşı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu dönem CEV Şampiyonlar Ligi, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, Misli.com Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Kupa Voley’de gayret edecek Eczacıbaşı Dynavit’in argümanlı olduğunu lisana getirdi.

Katıldıkları bütün tertiplerde en önde yer almaya çalıştıklarını aktaran Faruk Eczacıbaşı, şunları kaydetti:

“Hedefimiz Yine Tüm kupalarda en ön safta yarışmak ve kupaları almak için uğraşmak. Doğal ki iddialıyız. Kendimizi Türk sportmenlerin gelişmesine adadık. Bu gruptan Fazla düzgün oyuncular çıktı. çok güzel oyuncular, dünya voleybol topluluğuna kazandırıldı. Eczacıbaşı Spor Kulübünün 56 yıllık tarihi var. Bunun Kıymetli bir kısmında voleybol vardı. Bayan voleybolu sayesinde Türk kadınını dünyanın her yerinde duyurmayı başardık. Şu anda 2 bin küsur genç kızımızı yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu, bizim için bir gurur vesilesi. Elbette şampiyonluk bizim için en Kıymetli gaye, zati şampiyonluk peşinde koşmazsanız Tüm bunları yapamazsınız. Fakat bizim için asıl Değerli olan sporun ideolojisi, voleybolun Türkiye’deki durumu ve bizim bunu geliştirmemiz. Bunun için de argümanlı olmaya ve uğraşımızı devam ettirmeye çalışacağız.”

– “Ülkemizin gücünü hissederek çabamıza devam edeceğiz”

Faruk Eczacıbaşı, kulüp olarak yaptıkları uzun müddetli yatırımlarla bu düzeye geldiklerinin altını çizerek, “Bu bir günden diğer güne olan bir şey değil. Şirket kadrosu dediğiniz Vakit bohçanızdan Nakit çıkartırsınız, dükkana gidersiniz, en güzel voleybolcuyu raftan alırsınız, kadronuzu kurarsınız, dünyanın en uygun voleybolcularıyla şampiyonluk peşinde koşarsınız. Bizim bu türlü bir maksadımız yok. Bu taş üzerine taş koymaktan geçiyor. Öbürü sonraki sene ne olur bilemezsiniz. Onun için gerek şirket, gerek kulüp kadroları olsun Değerli olan topluluğun bütünleştiriciliği. Bu hususta da voleybolun dünyada Örnek olduğunu düşünüyorum. Biz bunu devam ettireceğiz. Ardımızda bu toprakların gücünü, yanımızda ülkemizin gücünü hissederek gayretimize devam edeceğiz.” diye konuştu.

Eczacıbaşı Dynavit’te genç Türk oyunculara Talih verildiğini vurgulayan Eczacıbaşı, “Türk oyuncularımızın ıslak ortalamasını 22,5’e düşürdük. Türkiye’de Tüm gruplarda Fazla kuvvetli oyuncular var. Ekiplerin Fazla kuvvetli oyuncularının uğraşından fazla dinamik genç atletlerimizin uğraşı halinde devam ettirmek istiyoruz. Bu, uzun periyotlu gayemiz.” sözlerini kullandı.

A ulusal Bayan Voleybol Kadrosu’nun FIVB Dünya Şampiyonası’nda çeyrek finalde elenmesine üzüldüklerini anlatan Faruk Eczacıbaşı, “Çünkü şampiyonluk da bekliyorduk. En azından birinci 4’e girmemiz lazımdı. Uzun devirli baktığımızda biz bundan geriye düşmeyiz. Bugün voleybol kurumsallaşmış bir yapı. Bunun Fazla Değerli olduğunu düşünüyorum. Biz ya da ligin üst saralarındaki bir kadro, rastgele bir nedenden Dolayı şapkasını alıp giderse voleybolun kalitesi tıpkı halde kalır. önemli olan da bu.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir