Menemen FK’ya şok; Transfer yasağı

Futbol, Genel, Haberler Kas 01, 2022 Yorum Yok

TFF 2’nci Lig’de bu dönem idaresini Altay’ın eski lideri olan hür Ekmekçioğlu’nun kurduğu Ekmas Sportif Yatırımlar’ın devraldığı Menemen Futbol Kulübü’nün başı kulübün geçmiş periyottan borçları nedeniyle kaygıda.

FIFA, sarı-lacivertlilere eski reis Tahir Şahin devrinden kalan borç nedeniyle hem A ekip, hem de altyapıyı kapsayan transfer yasağı getirdi. Menemen’in 2019 yılında Arnavutluk’un KF Laçi ekibinden alıp, 2020-2021 döneminin devir ortasında Boluspor’a yolladığı kaleci Gentian Selmani’nin ödenmeyen yetiştiricilik bedeli nedeniyle yeni idarenin başı ağrıdı.

KF Laçi’nin 120 bin Euro yetiştiricilik bedeli alacağı olduğunu Mayıs 2021de karara bağlayıp, Ağustos 2021’de temyizde katılaştıran FIFA Disiplin Komitesi, parayı ödemeyen Menemen’e transfer yasağı verdi. Ayrıyeten 15 bin İsviçre Frangı da ceza Meydan Menemen, faizleri dış aktüel kurla 2 milyon 220 bin TL tutan KF Laçi’ye olan borcunu ödemezse puan silme ve Öbek düşürme yaptırımlarıyla da karşı karşıya gelecek. Menemen FK’nın başının daha Evvel eski Yönetim tarafından taksitlendirilen Nijeryalı Ibrahim Akanbi Rasheed’in yetiştiricilik bedeli, geçmişte yapılmayan SGK ve vergi ödemeleri nedeniyle de ağrıması öngörülüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir