Edwards’ın avukatı, suçlamaları ‘temelsiz’ bularak reddetti

Basketbol, Bilgi Nis 29, 2023 Yorum Yok
Minnesota Timberwolves yıldızı Anthony Edwards’ın avukatı, Denver Polisinin müvekkiline yönelttiği suçlamaları reddeden bir İzah yaptı.

Edwards, birinci Evre playoff serisinin 4. maçında Denver Nuggets’a kaybettikten sonra yaptığı tez edilen birtakım hareketler nedeniyle başını belaya sokmuş durumda.

Edwards, Ball Arena’daki Emniyet görevlilerine İskemle fırlattığı argümanıyla yasal süreçle karşı karşıya kalsa da, avukatı Harvey Steinberg, Denver Polisi’nin tezlerini reddeden bir bildiri yayınladı:

“Maç bittiğinde, Anthony’nin yolunda bulunan bir İskemle alandan çıkışına Mani oluyor ve kendisi zati bu sandalyeyi alarak üç adım sonrasında yere bırakıyor. Olayın görüntüsünün da doğruladığı üzere, Anthony sandalyeyi kimseye sallamıyor ve Doğal ki kimseyi incitmek üzere bir niyeti de yok.

Bu saf gerçeklere karşın, Denver Polis Departmanı sebepsiz yere Anthony’yi iki Tane kabahatli hamle ile suçlamayı tercih etti. Anthony, bu temelsiz suçlamalara karşı kendini kuvvetli bir halde savunma niyetinde.”

Edwards, Nuggets’a karşı maç kazandırma potansiyeli olan bir üçlüğü kaçırdığı anda soyunma odasına koşmuş ve tam bu sırada önündeki sandalyeyi tutup savurarak, kendisi aleyhine cürüm duyurusunda bulunmaya karar veren iki Nuggets çalışanına gerçek atmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir