Emre Belözoğlu: “En Aka gayemiz kazanmak”

Futbol, Genel, Haberler Kas 02, 2022 Yorum Yok

UEFA Avrupa Konferans Ligi A Kümesi’nin 6. ve nihayet haftasında perşembe İskoçya takımı Hearts’ı konuk edecek Medipol Başakşehir’in teknik yöneticisi Emre Belözoğlu, kümesi lider tamamlayarak nihayet 16 cinsine kalmak istediklerini söyledi.

Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda perşembe oynanacak çaba öncesi düzenlenen basın toplantısına Emre Belözoğlu’nun yanı Dizi kaleci Muhammed Şengezer katıldı.

Emre Belözoğlu, maçı kazanıp Küme önderi olarak nihayet 16 tipine kalmak istediklerini belirterek, “Bizim için değerli bir maç. Birinci maçta da rakip ile güçlü bir maç yapmış ve 4-0 üzere net galibiyet almıştık. Bu maç bizim için oynayacağımız her maç kadar güç olacak. Kazanmak istiyoruz. Kazanırken de yeterli oyunla kazanmak istiyoruz. diyar puanına katkılarımız oldu. Bunun bütün kadrolar ismine devam etmesi gerekiyor. Bu maçı önemsiyoruz. nihayet 16’ya kalmak en Aka maksadımız.” sözlerini kullandı.

Dönem ortasında Dünya Kupası’nın gerçekleştirilecek olmasının grubu nasıl etkileyeceğiyle ilgili Belözoğlu, “Mevcut takımla, oyuncuların Dünya Kupası’na gitmesi bence Fazla Olumlu senaryo olarak yansımayacak. 50 günlük Ara Önemli bir müddet. Maçlar biter bitmez turnuva yapılacak. Turnuva biter bitmez de kendi gruplarına gelecekler. Dönem ortasında yüksek düzeyler yaşanacağı için kolay olmayacak. Ligde de o ortaya kim ne kadar önde girerse girsin Fazla değerli bulmuyorum. Önümüzde 30’a yakın maç kalacak. Kadrolara, duruma yansıyacağını düşünmüyorum. Kötü giden kadroların toparlaması ismine âlâ süreç olur lakin uygun giden ekipler için yeterli bir süreç olmayacak.” formunda konuştu.

Belözoğlu, İskoç bir gazetecinin, “Hearts’taki sakat oyuncular sizin için bir avantaj olur mu?” sorusuna, “Hearts’ın nihayet maçını izledim. Sakat oyuncuları var. Onlar İskoçya Ligi’ne odaklanacaklardır. kolay maç olmayacak. Biz de bu müsabakaya maça odaklanıyoruz.” cevabını verdi.

Medipol Başakşehir’in kalecisi Muhammed Şengezer ise nihayet 16’ya kalmak istediklerini söyleyerek, “Grupta başkanız. Bu en baştan gelen çalışma özverisi ile olacak bir şeydi. çok çalışıyoruz. nihayet maç Fiorentina’ya karşı yenilgi aldık. Katiyetle Geri bakmıyoruz. nihayet maç Hearts’a karşı. İnşallah o maçta galip gelip, nihayet 16’ya kalacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir