İstek Çalımbay: “Tek emelimiz yenilmemek”

Futbol, Genel, Haberler Kas 02, 2022 Yorum Yok

UEFA Avrupa Konferans Ligi G Kümesi’nin 6. ve nihayet haftasında perşembe Çekya temsilcisi Slavia Prag’a konuk olacak Demir Küme Sivasspor’un teknik yöneticisi İstek Çalımbay, bu etabı başkan bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Çalımbay, müsabakanın oynanacağı Eden Arena’da düzenlediği basın toplantısında, kümedeki Tüm maçların çekişmeli geçtiğini belirtti.

Puanların birbirine yakın olduğunu aktaran Çalımbay, “Gruptan çıkmayı garantilediğimiz için Fazla memnunuz. Zira güç bir gruptu. Slavia Prag kadrosu da bana nazaran favori ekiplerin başında geliyordu.” dedi.

“Tek gayemiz yenilmeden dönmek”

Kümeden birinci çıkmanın Değerli olduğunu Anlatım eden Çalımbay, şunları kaydetti:

“Buradan birinci çıkma talihimiz Mevcut ve bunu sonuna kadar zorlayacağız. Bir Öbür avantajımız da CFR Cluj’un galip gelmesi durumunda Yine birinci çıkma talihimiz var. Karşımızdaki Fazla güzel bir ekip. Alanımızda oynadığımız müsabaka da Fazla güç geçti. Buradaki maç da Olağan ki Fazla güç geçecek, bunun farkındayız. Spor Toto Muhteşem Lig’de de Fazla kritik maçlarımız var. Onları düşünerek burada tam net bir takımla çıkamayabiliriz. Onun için hem ligi hem burayı götürmemiz gerekiyor. Buradaki Biricik maksadımız yenilmeden dönmek. O Vakit birinciliği garanti etmiş olacağız. Biricik hedefimiz da bu. Kümeden çıkmayı garantiledik fakat birinci olmak Fazla kıymetli. Zira birinci olduğunuz Vakit 16 ekip ortasına, ikinci olduğunuz Vakit ise nihayet 32 grup ortasında kalıyorsunuz. Onun için bizim buradan kesinlikle puanla ayrılmamız gerekiyor. “

Harika Lig’de Fenerbahçe’ye karşı güçlü bir müsabakalarının olduğunu anımsatan Çalımbay, üç günde bir maç oynadıkları için Fazla zorlandıklarını aktardı.

Çalımbay, bu nedenle Slavia Prag maçında kimi futbolcuları riske etmek istemediğini belirterek, “Daha az oynamış, dinlenmiş, sakatlığını atlatmış arkadaşlarımızı oynatacağız. Bu türlü bir rotasyon yapacağız. Yani tam kadro çıkma bahtımız olmayacak. Lakin ne olursa olsun bizim buradan âlâ bir biçimde çıkmamız gerekiyor. Burada alacağımız bir galibiyet, bir beraberlik, ligi de etkileyecek. Zira moral kazanacağız. O moralle Fenerbahçe maçının da yeterli geçeceğini düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Sakatlığı bulunan ve yorgun olan oyuncuları oynatmamaya çalışacağını lisana getiren Çalımbay, “Çünkü bu maç hem bizim için hem de Türkiye’nin alacağı puanlar açısında Fazla değerli. Onun için burada elimizden gelen her şeyi yapacağız. Fakat ligdeki Fenerbahçe maçı da bizim için Fazla değerli. Yalnızca Fenerbahçe maçı değil, rastgele bir lig maçı da olsa bizim için Fazla kıymetli. Ligdeki pozisyonumuz maalesef istediğimiz üzere değil. Onun için kalan maçlarımızı âlâ bir formda bitirmemiz gerekiyor. Ligde güzel olacağız ki Avrupa kupası maçlarımızı da rahat bir biçimde oynayalım.” değerlendirmesinde bulundu.

Yalçın: “Türkiye için puanlar kazanmak istiyoruz”

Sivasspor’un orta alan oyuncusu Robin Yalçın, maçı kazanmak istediklerini lisana getirdi.

Kümede başkan olduklarını ve bu formda Türkiye’ye dönmek istediklerini belirten Robin, “Üç gün Evvel ligde hiç beklemediğimiz Üzücü bir maç oynadık. Onu telafi etmek istiyoruz. Puan için oynamıyoruz, galibiyet için oynuyoruz. Bunun için geldik. Türkiye için puanlar kazanmak istiyoruz.” diye konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir