Emre Belözoğlu: “Hayallerimin sonu yok!”

Futbol, Genel, Haberler Kas 03, 2022 Yorum Yok

UEFA Avrupa Konferans Ligi A Kümesi 6. ve nihayet hafta maçında ağırladığı İskoçya takımı Hearts’ı 3-1 yenik ederek kümesini lider tamamlayan Medipol Başakşehir’in teknik yöneticisi Emre Belözoğlu, nihayet 16’ya kaldıkları için Mesut olduklarını söyledi.

Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda yapılan uğraş sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Emre Belözoğlu, “Bütün futbolcu arkadaşlarımı, kardeşlerimi kutlama ediyorum. Avrupa kupalarında bu sezonki 12. maçımızı oynadık. çok değerli işler yaptılar.” dedi.

Bu türlü bir oyuncu kümesinin teknik yöneticiliğini yapmanın Fazla keyifli olduğunu lisana getiren Belözoğlu, “Beraber gelişiyoruz ve öğreniyoruz. Ülkemize de puan ve oyun manasında katkı sağlamaktan Dolayı memnunuz. Bunu daima Bir arada başardık. İnşallah bu yolun devamında çeyrek finaller, finaller yaşarız. Birinci amacımızı başardık. Maksadımız nihayet 16’ydı. Çeyrek finale kalacak gücümüz olduğunu da düşünüyorum. Rakip kim olursa olsun, her kadroyla başa baş oynayabilecek bir oyuncu gurubumuz var. İnşallah ülkemize puanlar kazandırmayı sürdürürüz.” sözlerini kullandı.

Teknik adamlıktaki birinci yıllarında bu türlü bir muvaffakiyet elde ettiği için Mesut olduğunun altını çizen Belözoğlu, şöyle konuştu:

“Elimden geldiğince hayatımın merkezine futbolu koydum. Futbolculuğumda da böyleydi. Kazanmayı daima sevdim. Kaybetmeyi sevmediğimi herkes bilir. Teknik adamlıkta da bu türlü bir mesleğim olsun istiyorum. Bu bir grup işi. Oyuncularla birlikte kazanılacak maçlar ve kupalar var. Hiçbir teknik adam Biricik başına bir şey başaramaz. İşin yüzde 20-30’u sizde bitiyor. Geri kalan yüzde 70-80’lik kısmı oyuncularda. Bu türlü bir oyuncu kümesiyle başlamak benim için de Fazla Aka bir artı oldu. Bir seneyi geçti, onlar beni, ben onları tanıdım. birlikte çalışmak Fazla keyifli. Daima birlikte başardık. Başarıda en Aka Pay sahibi futbolcu arkadaşlarım.”

“Başarının bir sonu yok. Doğal ki gayeler şampiyonluklar, kupalardır.” değerlendirmesinde bulunan genç teknik adam, “Öncelikli amacımız çeyrek finale kalmak. Ligde de Başakşehir’in yıllardır müddet gelen alışkanlığı var. Bununla birlikte şampiyonlukla taçlandırdığı yılı oldu. En üstte kalmak için Aka kadrolarla yarışacağız. Onlara kendi oyun gücümüzle gayret edeceğimizi göstermeye devam edeceğiz. Ligde de pozisyonumuz çok yeterli. Pazartesi günü (Atakaş Hatayspor) şiddetli bir maçımız var. Her maç sıkıntı. Gayemiz her maçı kazanmak için oynamak. Şu Lahza bunun keyfini çıkartacağız. Pazartesi bizi güçlü bir maç bekliyor.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir