Göksel Gümüşdağ: “En Aka hayalimiz final”

Futbol, Genel, Haberler Kas 03, 2022 Yorum Yok

Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ, “En Aka hayalimiz finale ulaşmak” dedi.

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde Hearts’ı 3-1 yenik ederek kümede lider olarak çıkan Medipol Başakşehir’de reis Göksel Gümüşdağ maçın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kümeden başkan çıktıkları için teknik yönetici Emre Belözoğlu ve futbolcuları kutlama eden Göksel Gümüşdağ, “Başakşehir bu maçlara çıkarken taraftarı, arması, renkleri ve topluluğu için çıkıyor. fakat biz bunları ulusal maç üzere oynuyoruz. Başakşehir’in bu kümeden başkan çıkması, Fiorentina’nın ikinci çıkıyor olması memnunluk. Başta teknik yöneticimiz olmak üzere bütün oyuncu kardeşlerimi kutluyorum. 8. sene 48 maçı bitirdik. 8 seneye 50’yi sığdırmış olacağız. Zannediyorum Mart ayına kadar maçımız yok. Baktığımızda 9 dönemdir 8 kez Avrupa’ya gidebilmek, orada başarılı olabilmek, bir evvelki periyotta de şampiyonlukta da Kopenhag maçı sonrasında orada birinci 16’daydık. Burada da Roma’nın kupa kaldırdığı, Mourinho’nun gözyaşı yaşadığı kupada birinci 16’ya kalmamız Fazla Aka memnunluk. Hasebiyle bildiğim kadarıyla Trabzon, Fenerbahçe’nin de maçları devam ediyor. İkisi de inşallah, onlarda galibiyet sonucu alırlar ve kümeden çıkarlar. Hepsi ulusal maç. Sanıyorum şuan nihayet 5 yılda ülke puanına en Fazla puan kazandıran ikinci kadroyuz. Bizim için Aka bir mutluluk” tabirlerini kullandı.

“EN BÜYÜK HAYALİMİZ FİNALE ULAŞMAK”

Hayallerinin Konferans Ligi’nde final oynamak olduğuna dikkat çeken Gümüşdağ, “Biz tepeyi zorlayan, şampiyonluk kupası kaldırmış ve DNA’sında Avrupa olan ekibiz. Daimi Avrupa’da gayret veriyoruz, bu istikrar Fazla kıymetli. Avrupa’ya 5 yılda bir giden kadro değiliz. Başakşehir’in başarısı göz gerisi edilemez. Ben inanıyorum ki etap etap gideceğiz. lakin çeyrek final, yarı final. neden final olmasın, en Aka hayalimiz finale ulaşmak” biçiminde konuştu.

“ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Gümüşdağ, lig gayeleri için ise “Biz 9’uncu dönemdeyiz, 1 dönem haricinde 8 dönemde 1 sefer ligi 5’in altında bitirdik. 7 dönem hiç 5’inci olmadık. Daimi tepeyi, 4’ün içinde olmayı, Daimi şampiyonluk doruğunda maksatta olan ve Daimi tepeyi zorlayan ekip olduk neden olmasın. Zorlayan ekip olmaya devam edeceğiz, şampiyonluk yarışında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“HAKEMLERİN PERFORMANSI çok DÜZGÜN DİYEMEM AMAN YETERLİ NİYET VAR”

Hakemlerin performansıyla ilgili de konuşan reis Gümüşdağ, “Futbolda en Fazla konuşulan şey hakemlerdir. Şuan TFF Lideri Büyükekşi ve idaresi gayret içinde. Geçen hafta Mevcut ile ilgili toplantı yapıldı, programa Davet edildik. Münasebetiyle bir şeffaflık içinde Çaba sarf ediyorlar. Samimiyetlerine inanıyorum. Hakemlerin performansı Fazla güzel diyemem fakat İçten bir çaba, yeterli niyet var. İnanıyorum ki hakemlik müessesinde eskiye nazaran Fazla daha Değerli adımlar atacaklar” halinde konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir