Eroğlu: “Bu sezon uzun yıllar unutulmayacak”

Futbol, Genel, Haberler May 01, 2023 Yorum Yok
Yılport Samsunspor’un teknik yöneticisi Hüseyin Eroğlu, Denizlispor müsabakasını kazandıkları için Mesut olduklarını Anlatım etti.

Birinci lige veda eden iki grubun müsabakası olduğunu hatırlatan Eroğlu, “Zor oldu lakin kazandık. Rakibin Natürel ki düştüğü durum yani baktığınızda genç oyuncularla oynadılar. Onları kutlama ederim. Bizim açımızdan baktığımızda biz şampiyonluğu garantiledik. Evet formalite maçları oynuyoruz lakin her maça konsantre olmamız gerektiğini biliyoruz. Bu maça aslında yeterli hazırlanmıştık fakat birinci yarı bizim için yeterli geçmedi. İkinci yarı yaptığımız değişikliklerle birlikte aslında oyun ritmini tutturduk ki skor olarak da avantaja geçtik. Bu tip maçlara hazırlanmak kolay değil. Belirli bir noktadan sonra Doğal direnç artıyor.” diye konuştu.

Eroğlu, Denizlispor’un Aka bir topluluk olduğunu anımsatarak, “Tabii bir alt lige düştüler lakin Aka topluluklar düştükten sonra kalkmayı bilen topluluklardır. Tahminen Denizlispor’da bir iki sene sonra tekrardan bir yükselişe geçecektir. Onlara da bundan sonraki süreçte muvaffakiyetler dilerim.” değerlendirmesinde bulundu.

Hüseyin Eroğlu, bir gazetecinin 78 puana ulaştıklarını hatırlatması üzerine, şunları söyledi:

“Mutluluk verici. Dönem başı ben 73-74 puan alırız diyordum şampiyon olmak için. Onu da geçtik. Rekorla şampiyon olmak da değerli. Tam manasıyla aslında Samsunspor’un yüzüncü yılında Fazla değerli bir şampiyonluk ve Tüm istatistiklerle üstteyiz. Rekorla da şampiyon olmak Sevinç verici. Uzun yıllar boyunca unutulmayacak diye düşünüyorum. lakin Kıymetli olan Olağan ki bu süreci Harika Lig’de de kademeli olarak devam ettirmek.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir