Fenerbahçe Beko tekrar Avrupa’nın zirvesini istiyor

Basketbol, Bilgi Nis 25, 2023 Yorum Yok
Fenerbahçe Beko genel Menajeri Derya Yannier, anne maksatlarının sarı-lacivertli erkek basketbol kadrosunu tekrar Avrupa’nın doruğuna taşımak olduğunu söyledi.

Yannier, sarı-lacivertli takımın bu dönem sergilediği performans, 3 dönemi kapsayan planlamaları, THY Avrupa Ligi play-off çeyrek finalindeki Olympiakos eşleşmesi, altyapıda attıkları adımlar ve gelirleri arttırmaya yönelik yaptıkları çalışmalar konusunda AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Dönem başında başantrenör değişikliği ve kadroyu Aka oranda yenileyerek 3 yıllık bir planlama yaptıklarını anlatan Derya Yannier, “Bu süreç sabır gerektiriyor. anne maksat olarak Fenerbahçe’yi tekrar Avrupa’nın doruğuna taşıyacağımızı söyledik. Bu 3 sene içinde üst üste inşa ederek oraya varacağımızı öngördük. Şu anda THY Avrupa Ligi’nde play-off’lara kalmış durumdayız. Geçen dönem play-off’lara kalamamıştık. Hasebiyle üzerine küçük da olsa bir tuğla koyduğumuzu söyleyebiliriz Lakin bir mevzunun içimizde ukde kaldığını da söylemem lazım. Dönemin Aka bir kısmını daima birinci 5’te götürdük. nihayet haftada 8’inci bitirmek, eşleştiğimiz kadrodan bağımsız, içimizde buruk bir tat bıraktı. Daha üst sıraları hak etmiş olduğumuza inanıyoruz.” diye konuştu.

Avrupa Ligi’nde Fazla tezli kadroların play-off dışında kaldığı nihayet yılların en rekabetçi dönemlerinden birinin yaşandığını aktaran Yannier, şunları söyledi:

“Herkes herkesi yenebildi. kalite tartışılır Ancak sportif rekabet seviyesi olarak tahminen de en uygun Avrupa Ligi dönemlerinden biri oldu. Bu türlü bir dönemde kendimizi play-off’a atmış olmak ve bundan sonrası için de birebir mütevazılık ve açlıkla devam edecek olmak bizim için artı taraf. Artık play-off’lar başlıyor ve bu birinci adımı daha da ileriye taşımak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Türkiye Ligi’nde de bütün dönemi birinci 2’de götürdük. Burası da uzun bir maraton. Bizim üzere Avrupa Ligi’nde oynayan kadrolar kimi burada tıpkı takım yapısı ve konsantrasyonla oynayamayabiliyor, Vakit vakit önceliklendirme yapmak durumunda kalabiliyor. lakin oradaki gayemiz de her Vakit şampiyonluk.”

– “Dörtlü Final bahtımızı zorlamak için elimizden geleni yapacağız”

THY Avrupa Ligi play-off çeyrek finalinde karşılaşacakları Yunanistan takımı Olympiakos’un şampiyonluk favorisi gösterildiğini belirten Derya Yannier, eksikleri bulunmasına Karşın Dörtlü Final’e yükselebilmek için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Avrupa basketbolunun kulüpler seviyesindeki bir numaralı tertibinin 34. ve nihayet haftasında Sırbistan grubu Kızılyıldız’a yenik olmaları nedeniyle sıralamalarının ve play-off’taki rakiplerinin değiştiğini hatırlatan Yannier, “Her şey elimizdeydi. Kızılyıldız, play-off’a kalamamış bir ekip olarak karşımıza çıktı ancak dönem içinde kimi oyuncularını kullanamamış olduklarını da unutmamak lazım. Play-off’a kalamamış bir ekibin nihayet maçında tribünlerin neredeyse bir saat öncesinden büsbütün dolduğunu görmek de basketbol ismine olumluydu. Bu türlü bir ortamda oynamak doğal olarak bizi zorladı lakin bir yandan da Avrupa basketbolu ismine sevindiriciydi. O maçta Talih biraz lehimize olsaydı ve daha akıllı kararlar verebilseydik şu Lahza 5’inci olacaktık ve Öbür bir rakibi konuşacaktık.” değerlendirmesinde bulundu.

Olağan dönemi lider bitiren Olympiakos’un Fazla kuvvetli bir ekip olduğuna vurgu yapan Yannier, şu sözleri kullandı:

“Rakip kim olursa olsun, düzgün durumda olduğumuzda biz bu ligdeki her ekiple oynayabileceğimizi ve hatta birden fazla devirde de oyunumuzu dikte edebileceğimizi gösterdik. Birinci dönemimiz olmasına ve kimi taşlar büsbütün yerine oturmamasına karşın, Özellikle muhakkak kısımlarda bunu ortaya koyduk. Olympiakos Fazla değerli bir rakip. 2-3 yıldır inşa etmiş oldukları bir Bina var, bizim başında olduğumuz sürecin neredeyse nihayet basamağına gelmiş durumdalar. düzey olarak Fazla oturmuş bir ekip. Basketbol ve birliktelik manasında Avrupa Ligi’nde dönemin en istikrarlı grubu diyebiliriz. İşimiz kolay olmayacak. alan avantajı da onlarda ancak Değerli olan bizim orada hangi fizikî ve ekip bütünlüğü haliyle alanda olacağımız. Uzun müddettir sakatlıklarımız da Mevcut ve dönemin nihayet kısmını maalesef bir ortada oynayamadık. Bu bir mazeret değil lakin bizim üzere yeni kurulmaya başlayan bir ekip için Değerli bir faktör. Bilhassa deplasmanda şiddetli bir atmosfer olacak. Şimdiden biletlerin tamamının tükendiğini duyuyorum. Âlâ bir kadroya karşı oynayacağız. Olympiakos, bu ligin favorisi olarak gösteriliyor lakin biz de Fenerbahçe Beko’yuz. Umarım en sağlıklı halimizle gideriz ancak bu biçimde gidemesek bile en güzelini yaparak nihayet anne kadar Dörtlü Final talihimizi zorlamak için elimizden geleni yapacağız.”

– “Sakatlıklardan canımız oldukça yandı”

Bu dönem sakat oyuncuların sayısının fazlalığı nedeniyle Fazla külfet yaşadıklarının altını çizen sarı-lacivertli grubun genel menajeri, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Sakatlık üzerine Fazla Baş yorduğumuz Ama bir yandan da Fazla net sonuçlara varamadığımız bir mevzu. NBA’de de Özellikle anne oyuncular özelinde yaşanan sakatlıklar geçmişe nazaran Fazla daha fazla. Bunun sebebi olarak bir sürü farklı teori var. Basketbolun suratının ve fizikselliğinin artması, rekabetçi maç sayısındaki artış, yaz periyodunda yeteri kadar dinlenememe. Lakin Sonuç olarak bizim de bu sene sakatlıklardan maalesef canımız hayli yandı. Jekiri’nin sakatlığı devrinde takımımıza Kostas Antetokounmpo’yu eklemiştik. Sonra da istikbal sezonki yapılanmamızı düşünerek Tyler Dorsey’i ortamıza kattık. Takımımız kağıt üzerinde 18 şahıs Lakin bu 18 kişinin daima birlikte ve sağlıklı olarak Birlikte egzersiz yapabildiği gün sayısı yalnızca 3. Bu durum trajikomik bir şey. O üç gün sonunda da burada Bologna maçı oynamıştık hatırlarsanız ve havamız Fazla farklıydı.

Biz Birlikte antrenman yapma lüksünü maalesef Fazla Çok yaşayamadık ve bu yeni bir kadro için Fazla Değerli bir eksiklik. Şu anda bütün dönem boyunca hiç antrenman kaçırmayan oyuncu sayımız 2 ya da 3. Birçok oyuncumuz sakatlık geçirdi. Bjelica’dan birinci 6-7 ay yararlanamadık. Şu anda da hala fizikî olarak yüzde 100 Amade değil. Jekiri ameliyat oldu ve 2-3 ay Irak kaldı. Pierre de 2 defa başka ayrı sakatlandı ve ikisinde de bir aya yakın kaçırdı. Wilbekin iki kere sakatlandı ve ikisinde de bir aydan Çok kaçırdı. Motley bir Devre kaçırdı. Metecan hala ortamızda değil. Tarık’ın bir sakatlık periyodu oldu, Booker şu anda sakatlığı nedeniyle yok. Bunları üst üste koyduğunuzda sakatlık adedimiz Fazla fazla. Bunu tahlil etmeye çalışıyoruz. Buna teknolojik olarak da yatırım yapıyoruz. Kasa yönelik sakatlıkların uyarılması için bir sistem geliştirildi, buna yatırım yaptık. Yeniden Avrupa’nın ve Türkiye’nin en saygıdeğer kondisyonerlerinden ikisi grubumuzda. Buraya Önemli emek harcayan Fazla Kıymetli bir hekimimiz Mevcut ve sıhhat takımımız de hem sayı hem de Deneme olarak Fazla Değerli isimlerden oluşuyor. Kulüp olarak bu mevzuya bilimsel yaklaşmaya çalışıp Önemli Baş yoruyoruz lakin sonuçta play-off öncesi 4-5 sakat oyuncumuz var. Ne kadar dönme bahtları Mevcut ya da dönseler bile fizikî olarak bu düzeyde katkı verebilmeye ne kadar Amade olurlar Fazla net bir şey söyleyemiyorum. Önümüzdeki süreçte durumlarını gözlemleyip durumlarına bakacağız.”

– “Geleceğini şimdiden planlama lüksüne sahip ekiplerden biriyiz”

Avrupa basketbolunda Fazla Çok başantrenör değişikliği olacağını düşündüğünü belirten Derya Yannier, bu manada istikbal dönem öncesi avantajlı birkaç kadrodan biri olduklarını Anlatım etti.

Başantrenör ve takım olarak istikrarın değerine dikkati çeken Yannier, bahisle ilgili görüşleri şu biçimde aktardı:

“Sporla olağan bir Amel ortasında irtibat kurabiliriz, Örneğin restoran işletmek. Fenerbahçe’den Müstakil konuşursam; grubun bir lideri ya da sahibi oluyor. Bir genel müdür alıyor ve o da bir şef, yani aslında basketbol tertibindeki koçu alıyor. Basketbolda ofis çalışanları var, restoranda da o tertibin çalışanları oluyor. Pekala bu restoran nasıl kalıcı ve başarılı olabilir? Daimi şefinizi değiştiriyorsanız ya da size bir Kez gelen alıcı şad kalıp tekrar Geri gelmiyorsa, Daimi yeni alıcı aramak zorunda kalıyorsanız o restoran başarılı olamıyor demektir. Elbette Daimi yeni müşteriler de istikbal lakin birebir alıcı tekraren geliyorsa, muhakkak bir kitleyi oluşturabiliyorsanız o restoranı başarılı sayabilirsiniz. Doğal ki teğe bir birebir olmasa da basketbolda da birebir şey geçerli. Yanlışsız insanları hakikat konumlara getirdiğinizde, bir başantrenör ve çekirdek oyuncu kitlesiyle istikrar kadronun başarılı olması açısından Fazla değerli. Doğal ki burada Biricik bir hakikat yok lakin benim inancım bu biçimde. En Değerli şey, bir ortaya getirdiğiniz insanların tıpkı lisanı konuşması. alan içinde ve dışında güzel Dost olmaları, mümkünse ailece görüşmeleri, kulübün gereksinimlerini içlerinde hissetmeleri ve kendilerini o kulübe ilişkin hissetmeleri… Bu manadaki istikrar bence Fazla değerli. Biz bu sürece koç Itoudis ile başladık. Bundan sonraki periyotta de birebir koçla devam edecek olmak bizim için bir avantaj. Bu yaz Avrupa basketbolunda başantrenör manasında olağandan Çok değişiklik olacak üzere gözüküyor. Birtakım kadrolar bu açıdan önünü göremiyor. Biz ise birkaç grupla Bir arada geleceğini şimdiden planlama lüksüne sahip ekiplerden biriyiz. Umuyorum istikrarlı yapıyı koruyabiliriz ve attığımız adımlar gerçek karşılık verir. Zira bir yerden sonra Talih faktörü de devreye giriyor. Umarım taşlar yerine oturur, yeni eklemeler yapacaksak da bunlar bizim kimyamıza Müsait olur. Bu noktada da Fazla ince eleyip sık dokuyoruz.”

– “Altyapıda daha alt ıslak kümelerine yatırım yapma yolunu seçtik”

Fenerbahçe Beko için altyapının kıymetine değinen Derya Yannier, bu alanda yaptıkları çalışmalarla ilgili şunları paylaştı:

“Benim için altyapı ve altyapıdan Türk oyuncuların yetişmesi Fazla bedelli. Fenerbahçe Beko için altyapı her Vakit toplumsal açıdan da Ehemmiyet arz etmesi gereken bir bahis. Ancak bir yandan da Fenerbahçe’nin Avrupa’da geldiği Tertip bakımından kimi gerçekler var. Avrupa’nın doruğuna oynayan Tüm kadroların direkt Avrupa Ligi düzeyinde oynayabilecek oyuncuları yetiştirmeleri var koşullarda kolay değil. Birinci olarak; oyuncular artık altyapıdan koleje (NCAA) gidip Nakit kazanabiliyorlar ve sizin bundan rastgele bir çıkarınız olmuyor. İkincisi ve en aktüel Örnek Alperen Şengün. Kendisi bir sene Avrupa Ligi oynamadan şu anda NBA’in yıldız adayları ortasında. Bunlar Avrupa basketbolu için üzücü ve Fazla Önemli tehditler. Tahminen bir ölçü bonservis alıyorsunuz ancak bunlar, bu oyuncuların size katabileceklerinin yanında kıyaslanabilir düzeyde olmuyor. Avrupa’da Temel sorun bu. Bu ülkenin en önde giden basketbol grubusunuz Lakin en düzgün Türk oyuncularla oynayamıyorsunuz. Altyapıda orayı besleyecek sistemi kurmak kolay değil.

Biliyorsunuz bizim bir de Fenerbahçe Koleji DS Energy ismiyle Türkiye Basketbol Ligi’nde çaba eden ikinci bir kadromuz var. Tüm altyapı yaşlarımızda da Önemli tahliller yaptık. bütün Anadolu’yu taradık. Maalesef oluşan sistemden Dolayı altyapıda bence balon bir piyasa oluşmuş. Benim oynadığım periyottan Fazla farklı. Ben birinci paramı 18 yaşında A gruba çıktığımda kazandım. Şu anda 13-14 yaşında yetenekleriyle biraz ön plana çıkan çocukları Anadolu’dan bulduğunuzda Önemli bir bonservis bedeli vermeniz gerekiyor. Oyuncunun kalacağı yer ve bunun 8-10 sene garantisi, Okul bursu, maaş beklentisi, her türlü desteği… Bunları üstü üste koyduğunuzda bu biçim bir yatırım maalesef Fazla mantıklı kaçmıyor. Ayrıyeten bu yaştaki çocukların basketbola Nakit odaklı yaklaşmalarını da çocukların gelişimi açısından Fazla sağlıklı bulmuyorum. Günün sonunda bu oyuncular öteki gruplara dağılıyor ve A grup yaşına geldiklerinde NBA düzeyinde değillerse tekrar bizim üzere kadrolara geliyorlar. Şu anda oluşan sistem bu. Biz buna tahlil olarak altyapıda antrenör düzeyini yükseltip daha alt ıslak kümelerine yatırım yapma yolunu seçtik. 13-14-15 yaşında ve bizim kendi seçmelerimizden ortamıza katılan çocuklarımızda kâfi Yetenek düzeyini görüyoruz. Sabırlı olup bu oyuncuları 4-5 yılın sonunda Evvel kolej ekibimiz vasıtasıyla hazırlama, sonra da mümkünse A ekibe hazırlama yolunu seçtik. Lakin bu Fazla kuvvetli bir yol. Oyuncuları NCAA cazibesinden korumak da kolay değil. Burada kimseyi suçlamıyorum, onun da mantıklı bir yanı Mevcut ancak maalesef Avrupa’daki kulüpler bu manada Fazla Çok korunmuyorlar.”

– “Bilet satış gelirimizi 2,5 milyon avrodan 4 milyona yükselttik”

Derya Yannier, bu dönem bilet satışından elde edilen geliri 2,5 milyon avrodan şu anne kadar 4 milyona yükselttiklerini söyledi.

Ülker Spor ve Faaliyet Salonu’ndaki yeniliklerden ve gelirleri arttırmaya yönelik çalışmalardan bahseden Yannier, şu sözleri kullandı:

“Ülker Faaliyet ve Spor Salonu, bizim Fenerbahçe Beko ofis ailesi olarak Fazla Ehemmiyet verdiğimiz bir mevzu zira bizim Amel geliştirmemiz ve yeni gelir kalemleri yaratmamız gerekiyor. Basketbolun bütün cazibesine Karşın maalesef Avrupa’daki kulüplerin Aka bir çoğunluğu hala Nakit kaybediyor. Gelirleri arttırmamız ve masrafları Denetim etmemiz gerekiyor. Fenerbahçe Beko olarak bilet satışından Fazla Kıymetli bir gelir elde ediyoruz. Hem kulüpte hem de basketbol ofisimizde biletleme takımlarımız var. kimi taraftarlarımızın güzeline gitmeyen stratejiler de olabiliyor. Ancak günün sonunda bilet geliri bu ekibin ayakta durması için yaratılan gelirlerin yüzde 25-30’unu oluşturuyor. Fenerbahçe Beko olarak geçen dönem 2,5 milyon avro olan bilet satış gelirimizi bu dönem şu anne kadar 4 milyon avroya yükselttik. Buna Karşın kur dezavantajı nedeniyle kaybımız Çok oluyor. İnanın Avrupa’da bizden Fazla daha az bilet satan kimi ekipler bize kur farkından Dolayı yaklaşıyorlar. Taraftarlarımıza bilet fiyatları Çok gelebiliyor ancak kur çevriminden Dolayı Önemli paralar kaybediyoruz ve bütçemiz de avro-dolar üzerinden. Burada taraftarlarımızı da mağdur etmeden, Muhtemel olduğu kadar dengeyi tutturmaya çalışıyoruz.

Bunun yanında Özellikle dijitalde Önemli bir gelişim alanı görüyoruz ve içeride bir Amel geliştirme kısmımız var. Yaklaşık 10-12 kişilik, genç ve tıpkı vakitte deneyimli bir grubumuz var. Her gün yeni gelir kaynakları yaratmaya çalışıyoruz. Salonumuzda taraftarlarımızı Mesut etmeyi amaçladığımız yerler var. Müzemizi herkesin gezmesini tavsiye ederim. Salondaki Davet alanlarımızı geliştirmeye çalıştık. ‘Courtside Lounge’ ve yemekli loca alanlarımızı güzelleştirdik. Basına yeni bir Meydan yaptık ve bu kısmın ardında onlara bir Yemek alanı yarattık. Muhtemel olduğu kadar hem gelir kaynaklarımızı artıracak hem de insanları Mesut edecek tahliller bulmaya çalışıyoruz. Şunu da biliyorum, daha ateşli bir ortam da bekliyor beşerler. Fenerbahçe taraftarı Avrupa’nın en güzel, en ateşli ve en sadık taraftarlarından biri. lakin bir yandan bizim bunu gelire de dönüştürmemiz lazım. mesela toplumsal medyada 1 milyonun üzerinde takipçimiz var. Bu inanılmaz bir sayı. lakin bunu ne kadar paraya çevirebiliyoruz? Bunlara her gün daha Çok Baş yormalıyız. Taraftarlarımızın da bu mevzuda bize anlayış göstermesini isterim. Bu salondaki atmosferi, bilet gelirimizi de koruyarak daha üst nasıl çekeriz, buna da Baş yormaya çalışıyoruz. Bu mevzuda her türlü teklife de açığız.”

– “Gherardini’nin yardımsever nazar açısı bana Fazla ilham verdi”

Fenerbahçe Beko Basketbol Operasyonları genel Yöneticisi Maurizio Gherardini ile tanışma öyküsünü ve yıllar sonra birlikte çalışma sürecini anlatan Derya Yannier, şunları kaydetti:

“Maurizio Gherardini 9 sene Evvel Türkiye’ye geldi. Ben de 12-13 sene Evvel basketbolu bıraktım. O periyotta kendi geleceğime ve neler yapmak istediğime dair kararlar vermem gereken bir süreç geçiriyordum. O devirde de koç Obradovic ve Gherardini, Türkiye’ye geldi ve Fenerbahçe’de Türk basketbolunun gelişimini etkileyecek bir sürecin temellerini attılar. Obradovic ve Gherardini, Fenerbahçe’de Fazla Önemli bir kültür oluşturdular. Fenerbahçe, Avrupa’nın sayılı kulüpleri ortasına girdi ve en hürmet duyulan basketbol markalarından biri oldu. Ben de bu süreçte gidip kendisiyle tanışmak istedim. Tanışmamızdan sonra da bugüne kadar süren bir dostluğumuz ve ağabey-kardeş alakamız oluştu. Kendisi her şeyden Evvel Fazla yardımsever bir insan. Bu nazar açısı bana her Vakit Fazla ilham verdi. Bağlantımızı her Vakit sürdürdük. O süreçte de benim Eskişehir ve Türkiye Basketbol Federasyonunda (TBF) Fazla Kıymetli deneyimlerim oldu. Hatta federasyondan buraya geçtiğim devirde reis Hidayet Türkoğlu ve o dönemki CEO Ömer Onan ile Fazla âlâ münasebetlerimiz vardı. Orada farklı rollerle devam etmemi istediler. TBF’den ayrılmak kolay bir karar değildi zira orada da Fazla memnundum. Lakin Gherardini bu türlü bir yol haritası çizince o günkü kaideler o denli gelişti ve buraya geldim. Buradaki ikinci yılımı yaşıyorum. Şu anda yapmaya çalıştığımız, tekrar Fenerbahçe Beko’yu en başarılı olduğu devirlere döndürebilmek. Lakin süreçleri yaşarken kimi normalleştirsek de 5 sene üst üste Dörtlü Final ve sayılı finaller hiçbir kadronun Avrupa’da 20 sene boyunca istikrarlı biçimde yapmayı başardığı işler değil ve bu başarılara ulaşmak asla kolay değil. Şu anda Fenerbahçe Beko’nun çıkış trendini tekrar yaratmaya çalışıyoruz.”

– “Fenerbahçe Fazla Aka bir kulüp”

Erkek basketbol şubesi olarak reis Ali Koç ve yöneticilerin kendilerine Fazla Aka takviye verdiklerini vurgulayan Yannier, şunları kaydetti:

“Fenerbahçe nitekim Fazla Aka bir kulüp. Avrupa’nın neresine giderseniz gidin, uçaktan indiğiniz anda bunu hissediyorsunuz. Bu noktada erkek basketbol şubesi ismine konuşacak olursam şunu söyleyebilirim. İdaremiz, başta Liderimiz Ali Koç ve basketboldan Mesul Yönetim şurası üyemiz Sertaç Komsuoğlu ve bütün Yönetim konseyi üyelerimiz bize hep takviye oluyorlar. Takviye dışında bugüne dek rastgele negatif bir şey yaşamadık. Başarısızlık Laf konusu olursa her Vakit buradaki profesyonel grubun sorumluluğunda olacaktır ve bunun sorumluluğunu her Vakit ben almaya hazırım. İşin bu tarafını paylaşmak istedim. Fenerbahçe sahiden Fazla Aka bir kulüp. Bu türlü bir ekibin rastgele bir yerinden modülü olabilmek Fazla Değerli bir değer. Elimizdeki bu kıymete her manada sahip çıkmalıyız. Kendi adıma liderimize, idaremize ve Sertaç Bey’e tekrar teşekkür ediyorum. Yolu bize sonuna kadar açıyorlar ve yürümemizi istiyorlar. Bundan sonrası bizim sorumluluğumuzda.”

– “Taraftardan Biricik ricam müspet olmaları”

Sarı-lacivertli taraftarlara olumlu kalmaları ve sabırlı olmaları davetinde bulunan Derya Yannier, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Fenerbahçe’de ikinci dönemim. Bu topluluğun lokomotifi her Vakit futbol. Bunu yok saymak Muhtemel değil. Umuyorum orada da istenilen başarılara her Vakit ulaşılacaktır lakin spor sabır, aidiyet ve Vakit istiyor. Taraftardan Biricik ricam olumlu olmaları olacaktır. Negatif ortam yaratmak koçları ve oyuncuları Fazla farklı etkileyebiliyor. Bu nedenle genel olarak biraz daha olumlu olmak bence fayda sağlayacaktır. Gerçek insanlara ve yapılara inanıp sabretmek muvaffakiyet için bu işin anahtarı. Sporda hiçbir şeyin garantisi yok Lakin buradaki beşerler güzel niyetleriyle bu kulüp için çalışıyorlar. Şu anda hakikaten bu türlü bir spor kulübü yok. Basketbolda hem erkeklerde hem de bayanlarda Avrupa şampiyonluğu… bütün branşlar her Vakit kendi kısmında tepeye oynuyor ve bu öbür kulüplerden Fazla farklı. Bu pahaya sahip çıkalım. Bizim özelimizde de öncelikle play-off’ta olmanın keyfine varalım. Üç yıllık sürecin birinci yılında play-off yaptık. Bunu sindirelim lakin aç kalmaya ve daha fazlasını istemeye de devam edelim. İki maçı en düzgün biçimde bitirmeye çalışacağız. Sonrasında da üçüncü maçta buraya gelip taraftarımızla bütünleşeceğiz ve bu seriyi lehimize sonuçlandırmak için her şeyimizle gayret edeceğiz. Günün sonunda Sonuç ne olursa olsun olumlu kalmaya devam etmemiz lazım. Sonra Türkiye Ligi şampiyonluğu için gayretimizi tamamlamamız gerekiyor. Daha sonrasında da Avrupa’nın doruğuna ulaşmak için inşa etmeye devam etmemiz lazım. İnandığım yol bu. Taraftarlarımızdan beklentim de bu yola takviye olmaları.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir