Galatasaray: “Bizi sindirmeye çalışıyorlar”

Futbol, Genel, Haberler Nis 24, 2023 Yorum Yok
Galatasaray’da Mauro Icardi’nin toplumsal medyadaki paylaşımından Dolayı PFDK’ya sevk edilmesi, bardağı taşıran nihayet damla oldu. Çarşamba günü sevklerle ilgili rahatsızlığını şahsen Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi ve yöneticilerin yüzüne söyleyecek olan Galatasaray’da Hukuktan Mesul Yönetici Can Natan, Milliyet’e konuştu.

Sistematik bir uygulama ile karşı karşıya kaldıklarına işaret eden Natan, “Rakiplerimiz hakemle yahut TFF ile ilgili bir İzah yaptığında Disiplin Talimatı’nın 38. hususundan sevk edilirken, Laf konusu Galatasaray olunca 36. husustan sevk oluyor. Sportmenliğe ters devinim olarak değerlendiriliyor” diye konuştu.

“KEYFİ VE SİSTEMATİK devinim EDİLİYOR”

Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un daha Evvel hakemle ilgili kelamlarından Dolayı 38. husustan PFDK’ya gönderildiğini, misal bir durumun sarı-lacivertlilerin genel Sekreteri Burak Kızılhan için de geçerli olduğuna vurgu yapan sarı-kırmızılı yönetimci şöyle devam etti:

“Koç ve Kızılhan için ceza tayinine yer olmadığına karar verilmişti. Galatasaray ise Lale Orta hakkında bir soru sorduğunda 36. unsurdan sevk ediliyor. Icardi konusunda da benzeri bir durum var. Sportmenliğe karşıt bir durum yok” dedi.

Can Natan, “Keyfi ve sistematik bir formda devinim ediliyor. Galatasaray, kasıtlı ve sistematik olarak haksızlıklar karşısında sindirilmeye çalışılıyor” yorumunda bulundu.

İşte tartışılan maddeler

MADDE 36: SPORTMENLİĞE TERS HAREKET

Futbolculara 1 ila 3 karşılaşmadan men cezası, yöneticilere 21 ila 60 gün ortasında hak mahrumiyeti cezası ve Muhteşem Lig kulübü yöneticileri için 50 bin liradan 260 bin liraya kadar Nakit cezası, teknik yöneticilere (görevlilere), 1 ila 3 karşılaşmada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı verilir. Fakat Disiplin Konseyi Gerekli gördüğü takdirde yalnızca Nakit cezasına hükmedebilir. İhlal, TFF mensuplarına yahut yarış görevlilerine yönelik olması ve fiili müdahale içermesi halinde, futbolculara 3 ila 6 karşılaşmadan men cezası, kulüp yöneticilerine 75 ila 150 gün hak mahrumiyeti cezası, teknik adamlara ise 3 ila 6 karşılaşmada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı verilir.

MADDE 38: HAKEM VE ÖBÜR KARŞILAŞMA VAZİFELİLERİ HAKKINDA AÇIKLAMALAR

Basın ve yayın organları yahut toplumsal medya aracılığıyla hakemlerin ve öbür müsabaka vazifelilerinin tarafsızlığını kuşkuya düşürecek halde açıklamalarda bulunan, tenkit hudutlarını aşan, tehditkar, aşağılayıcı, saldırgan, ayrımcılık yahut Üzücü Laf içeren sözlerde bulunan bireylere, Üstün Lig için 200 bin lira verilir. Bu ihlal kulüp internet sitesi ya da televizyonu yahut toplumsal medya hesapları aracılığı ile gerçekleştirilirse kulübe 200 bin, açıklamanın altında imza yoksa ya da Yönetim şurası deniyorsa, ayrıyeten lidere 200 bin lira ceza verilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir