Galatasaray’a UEFA resti!

Futbol, Genel, Haberler Şub 22, 2023 Yorum Yok
Bu dönem hem puan cetveline hem de transfere liderlik yapan Galatasaray’a Avusturya’dan Kötü haber geldi.

Sarı-kırmızılıların dönem başında takımına kattığı Yusuf Demir’in eski kulübü Rapid Wien, taksitini alamadığı gerekçesiyle ihtarname gönderdi, bununla ilgili olarak da UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu bilgilendirildi.

ÖDEME GECİKTİ

Dönem başında hem bonservisi hem de yabancı kontenjanında bulunması nedeniyle Fazla konuşulan Yusuf Demir, 4 döneme yayılmış 5 taksitte 6 milyon euroya transfer olmuştu. Lakin Galatasaray, daha birinci yılında ödemeyi geciktirdi.

UEFA VE TFF BİLGİLENDİRİLDİ

Bunun üzerine Rapid, hukukî yollardan hakkını aramak için teşebbüste bulundu. Bu hususta UEFA ve TFF’yi de bilgilendirdi.

Geldiği günden itibaren takımda yer bulmakta zorlanan Yusuf Demir, yalnızca 5 lig maçında 77 dakika yer alabildi. Bilhassa yabancı kontenjanından Dolayı formaya ulaşamayan Yusuf, Ziraat Türkiye Kupası’nda da Kastamonuspor karşısında 63 dakika Talih buldu.

Galatasaray’ın 6 milyon euro vererek, “geleceğe yatırım” olarak gördüğü Yusuf Demir, tıpkı bölgelerde oynayan Nicolo Zaniolo’nun da gelmesiyle daha Çok çaba içerisine girmesi gerekecek.

3. KULÜP TARTIŞMASI

Yusuf Demir’den gerektiği formda faydalanamayan Galatasaray, genç futbolcuyu kiralamak istiyor. Fakat bu dönem Rapid ve Galatasaray’a tescil olan ve oynayan Yusuf’un Türkiye’de üçüncü bir kadroda oynayıp oynayamayacağı merak konusu oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir