Galatasaray’da tüzük değişikliği yapılamadı!

Futbol, Genel, Haberler Kas 05, 2022 Yorum Yok

Galatasaray İnanılmaz Tüzük Tadil genel Heyeti, 900 imza toplanamadığı için gerçekleştirilemedi. İmza sayısı 672’de kaldı.

Sarı-kırmızılı kulüpte, tüzük tadil genel şurasında ibra ve birçok hususla ilgili değişiklikler planlanıyordu. Fakat 900 imza toplanamadığı için bu plan hayata geçirilemedi.

DURSUN ÖZBEK’İN AÇIKLAMALARI

“Belirli bir sayıya ulaşmamız gerekiyordu lakin bu Mümkün olmadı.” diyen Dursun Özbek daha sonra şöyle konuştu; 

Bize bu onurlu misyonu vermenizin üzerinden yaklaşık 5 ay geçti. Birinci gün söylediğim üzere, hedefimiz Galatasaray’ı sürdürülebilir sportif muvaffakiyete sahip kuvvetli bir spor kulübü olup bizden sonra istikbal olan nesile bırakmak.

Mecidiyeköy projesinde 180 rezidans, 5 Tane de ticari yer Laf konusu. Buradan elde edilecek fonun iki halde kullanılması hedefleniyor. Yaklaşık 1,5 Milyar TL üzere hasılat bekliyoruz. Bunun bildiğiniz üzere yarıya yakın kısmı, Banakalar Birliği muahedesi gereği, 2,2 Milyar TL’lik borcun bir kısmını ödeyeceğiz. Yaklaşık 800 Milyon TL bu borcun kısmen kapanması için kullanılacak. Geriye kalan 750 Milyon TL, Kemerburgaz inşaatında kullanılacak. Ayrıyeten Florya’daki projenin tamamlanması için de kullanacağız. Mecidiyeköy’de satış ofisimiz hazır. Yabancılara satış konusunda da ihale yaptık. Galatasaraylıların bu projeye İlgi göstermesini rica ediyorum.

Buraya gelenlere teşekkür ederim. Galatasaray’ın sorunlarını sahip çıktığınız için teşekkür ederim. Dayanağınız olmadan, Laf konusu projelerde başarılı olmamız Mümkün değil. Bundan sonra da yaptığımız geliştirmelerle ilgili bize dayanağınızı esirgemeyin.

TÜZÜK TADİLİNDE NELER VARDI?

Hazırlanan tüzük tadil tasarısında, yıllık olağan genel şuralarda mali ve idari bakımdan başka yapılan ibra uygulamasının Biricik bir ibra oylaması halinde düzenlenmesi, Yönetim heyeti ve öbür heyetlerin misyon müddetlerinin üç yıldan iki yıla indirilmesi, kulüp aktiflik yılının Galatasaray Sportif AŞ aktiflik yılı ile uyumlu olarak 1 Haziran tarihinde başlayıp, 31 Mayıs tarihinde sona erecek halde değiştirilmesi ve kurumsal takvimin buna Müsait olarak güncellenmesi üzere Değerli hususlar yer alıyordu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir