Uğur Dündar: “Cumhuriyetin hem neferi hem de Feneriyiz”

Futbol, Genel, Haberler Kas 05, 2022 Yorum Yok

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lideri Uğur Dündar, kulübün Yüksek Divan Heyeti Olağan Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Uğur Dündar’ın, Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Olağan Toplantısı’nda yaptığı konuşma aşağıdaki üzeredir:

“19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşini, askeri, siyasi ve diplomatik eşsiz zaferlerinin sonucunda 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’le taçlandıran Aka Atatürk ve dava arkadaşlarını hürmet, Hasret ve minnet hislerimle bir Defa daha anıyor; Cumhuriyet’in 99. yılını en Samimi dileklerimle kutluyorum.

Ne Mesut biz Fenerbahçelilere ki dünya tarihinin kaydını tutan bütün sayfaların önünde hürmetle eğildiği en Aka dehanın muzaffer kumandan, eşsiz devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ün daha 19 Mayıs’ta aklına koyduğu bağımsızlığın, medeniyetin, eşitliğin, bilimin ve aklın anahtarı olan Cumhuriyetin hem neferi hem de Feneriyiz.

Ne Mesut biz Fenerbahçelilere ki dün kayıkhanemizden Anadolu’ya silah sevkiyatı yaparken Cumhuriyete giden o meşakkatli yolun Feneriydik.

Ne Mesut biz Fenerbahçelilere ki ulusal uğraşa moral olması için işgal kuvvetlerinin karma kadrosunu eze eze yenip General Harrington Kupası’nı müzemize taşıdığımızda Cumhuriyete giden o kutlu yolun Feneriydik.

Ne Mesut biz Fenerbahçelilere ki FETÖ’nün 3 Temmuz Kumpasında da Cumhuriyetin Feneriydik. Çünkü mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temelinin bu olduğuna inanıyoruz. Bu Temel en Pahalı hazinemizdir. İstikbalde de bizi bu hazineden yoksun etmek isteyecek dahili ve harici bedhahlara karşı Yeniden Cumhuriyetin Feneri olacağız. Cumhuriyete tuttuğumuz Fenerin ışığı hiç sönmeyecek, gücü hiç tükenmeyecek. Ebediyen Cumhuriyetin Feneriyiz.

Bu vesileyle bir Kez daha Cumhuriyetimizin 99. yılını kutluyor. En Aka Fenerbahçeli sevgilisi Atatürk ve silah arkadaşlarını hürmet, hasret, rahmet ve minnetle anıyorum.

Yaşasın laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Cumhuriyetimizin Feneri Fenerbahçemiz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir