Galatasaray’ın dev projeleri hayata geçiyor

Futbol, Genel, Haberler Şub 26, 2023 Yorum Yok
Galatasaray’da reis Dursun Özbek ve idaresi, sportif muvaffakiyetin yanı Dizi mali başarıyı yakalamak için de çalışmalarını nihayet sürat devam ettiriyor.

Sarı-kırmızılı kulüp, Florya Metin Oktay Tesisleri’nin tamamına sahip olmak için gerçekleştirdiği teşebbüsler Olumlu sonuçlandı. Emlak Konut’a ilişkin olan 40 dönümlük arazi için mutabakat sağlandı. Sarı-kırmızılı kulüp, bu 40 dönüm araziyi satın almak için Gerekli olan 1 milyar TL’lik fonu da geçtiğimiz hafta içerisinde buldu. Kısa müddet içerisinde imzaların atılması ve Florya’nın bütün tapusunun Galatasaray’a geçmesi bekleniyor.

Galatasaray, burada hayata geçirilecek olan Hane projesiyle Birlikte yaklaşık 4 milyar TL’lik bir gelir bekliyor.

REZİDANSLARIN PARASI KEMERBURGAZ’A

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde inşaat yapabilmek için Kemerburgaz toprağına yeni tesislerini inşa etmesi gereken sarı-kırmızılı kulüp, bu projeye de start veriyor. Galatasaray, aralık ayında duyurduğu GS Leo Residences projesinden istikbal olan gelirle Kemerburgaz’daki tesisleri inşa edecek. Mecidiyeköy’de bulunan yapı için geliştirilen projeden de yaklaşık 1.5 milyar TL gelir elde edilmesi bekleniyor.

Sarı-kırmızılı kulüp, hem futbol kadrolarının daha düzgün koşullar altında idman yapması hem de Florya’da planlanan inşaatın bir Lahza evvel başlaması için Kemerburgaz tesislerini yeni döneme yetiştirmeye çalışacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir