Trabzonspor’da son karar; 30 milyon euro

Futbol, Genel, Haberler Şub 26, 2023 Yorum Yok
Süper Lig’de lider Galatasaray’ın 16puan gerisinde olan, Basel mağlubiyeti sonrası Avrupa macerası da sona eren Trabzonspor’da, Biricik Önemli gaye olarak Türkiye Kupası kaldı. Şampiyonlar Ligi maksadı doğrultusunda kurulan 40 milyon Euro’luk takım beklentileri karşılayamazken, dönem sonunda yeni bir değişim kapıda. Ekonomik manada zahmet yaşamamak için takım maliyetini düşürmesi gereken Trabzonspor’da, operasyon hazırlığı var.

5.2 Milyon Euro…

Abdullah Avcı, Basel maçının akabinde “Gelecek dönemin planlaması için çalışıyoruz” derken, gözler izlenecek yol haritasına çevrildi. Buna nazaran birinci etapta Yusuf Yazıcı, Gbamin ve Naci üzere kiralık isimler gidecek. Kontratı 3 ay sonra bitecek olan Hamsik’le de yollar ayrılacak. Bu 4 oyuncunun aldığı maaş, yaklaşık 5.2 milyon Euro. Ayrıyeten Trabzonspor, al Sharjah kulübüne kiraladığı ve mukavelesinde 1.5 milyon Euro’luk satın alma hususu bulunan Djaniny’nin de 1.6 milyon Euro olan maaşından yeni dönemde kurtulacak.

Bardhi Kesin yolcu

3 milyon Euro’ya Levante’den transfer edilen Enis Bardhi’nin Avrupa’da piyasası bulunuyor. Hasebiyle şimal Makedonyalı oyuncunun satılma ihtimali yüksek. Ona ek olarak, kimi kulüplerin İlgi gösterdiği Vitor Hugo’nun ayrılığı bu Defa gündeme gelebilir. 2.2 milyon Euro maaşı olan Marc Bartra’ya da Teklif getirmesi halinde kolaylık sağlanacak. Planlanan operasyon gerçekleşirse, takımın maaş maliyeti 10-12 milyon Euro düzeyinde rahatlatılacak.

Transfere kaynak…

Trabzonspor İdaresi, yaz devrinde pahasını bulan Çabucak her oyuncu için de istikbal teklifleri değerlendirmeye alacak. Öncelikle maaş bütçesini indirmek isteyen Bordo-Mavililer, futbolcu satışından kazanılacak sayıyla yeni transferler için devinim alanı yaratmış olacak.

Gaye 30 Milyon Euro

Trabzonspor’da, yeni dönemdeki takım maliyetinin katiyen 30 milyon Euro’nun altında tutulması hedefleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir