Gedson Fernandes’te limit 25 milyon euro

Futbol, Genel, Haberler May 19, 2023 Yorum Yok
Beşiktaş, Avrupa’daki talipleri artmaya başlayan Gedson Fernandes’i kolay kolay elden çıkarmayacak.

Siyah-beyazlılar, Portekizli yıldız için taban bonservis bedelini 25 milyon euro olarak belirledi. Buna nazaran 25 milyon euronun altındaki teklifler katiyen kabul edilmeyecek. Gedson için Beşiktaş’a şu anne kadar Avrupa’dan resmi bir Teklif iletilmedi lakin dönem sonu gelmesi bekleniyor.

BEŞİKTAŞ’TA MUTLU

Siyah-beyazlılar, Teknik Yönetici Şenol Güneş’in orta alanda en Fazla güvendiği İsim olan 24 yaşındaki futbolcuyu geçen dönem Uzaklık transferde Benfica’dan 6 milyon euro bonservis bedeli karşılığında takımına katmıştı. Güneş’in Gedson’la yola devam etmek istediği ve yetenekli oyuncunun da Kartal’da Mesut olduğu aktarıldı. Beşiktaş’ın Gedson Fernandes için en az 25 milyon euroluk bonservis bedeli belirlemesinin temelinde hem oyuncuyu elden çıkarmak istememesi hem de Benfica kulübü ile yapılan Özel mutabakat bulunuyor.

%50’Sİ BENFICA’YA

Buna nazaran siyah-beyazlıların Gedson’un satılması yahut kiralanması halinde elde edeceği gelirin yüzde 50’sini Portekiz grubuna ödemesi gerekiyor. Bir Öbür sözle Gedson 25 milyon euro karşılığında satılsa bile bu paranın 12,5 milyon eurosu Benfica’nın kasasına girecek. Beşiktaş bu nedenle Şenol Güneş’in Fazla beğendiği başarılı futbolcuyu öncelikle takımında tutmaya çalışacak. 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir