onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Giresunspor Başkanı Nahid Yamak: “F.Bahçe bizim final maçımız”

Giresunspor Başkanı Nahid Yamak: “F.Bahçe bizim final maçımız”

admin admin -
9 0
Spor Toto Harika Lig takımlarından Bitexen Giresunspor’un kulüp lideri Nahid Ramazan Yamak, kümede kalmak için önlerindeki 4 maçtan en az 3’ünü kazanmaları gerektiğini söyledi.

Yamak, Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlediği basın toplantısında, misyona geldikleri günden bu yana 35 milyon lira ödeme yaptıklarını Anlatım etti.

Geçmiş Devre futbolcu alacaklarıyla ilgili FIFA’da devam eden dava süreçlerine ait bilgi veren Yamak, kulübün içinde bulunduğu problemleri çözmek için gayret ettiklerini aktardı.

“Fenerbahçe bizim final maçımız”

Yamak, ligde 4 maç oynayacaklarını anımsatarak, “Kalan 4 maçın içinden en az 3’ünü kazanmamız lazım ki bu ligde talihimiz olsun. Alışılmış 4 maçın, 4’ünü de kazanırsak hiç kimseye bakmadan ligde kalıyoruz. Bu türlü bir şey de var. Şayet 9 puan alırsak, bu sefer diğer maçların sonuçlarına bakacağız. 7 puan alırsak Yine öteki maçların sonuçlarına bakacağız. Benim buradan isteğim, herkes nizamıyla, sistemiyle, nasıl ki biz çıktık, koç üzere yendik, yenildik, herkes o formda lige devam etsin, dönemi tamamlasın.” sözlerini kullandı.

Üstün Lig’in 33. haftasında 7 Mayıs Pazar günü oynayacakları Fenerbahçe müsabakasının final maçı olduğunun altını çizen Yamak, “Çıkacağız, elimizden geleni yapacağız. Kazanan taraf biz olmak istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Zira artık bu haftalarda rakibin kim olduğu hiç Değerli değil. Biz de bir uğraş içindeyiz.” diye konuştu.

“Bu kulüpte olan çarpık yapıyı düzelteceğim”

reis Yamak, FIFA’daki Jean Pierre davasına ait, “Jean Pierre ile konuştuk. Bu alacağı paranın haksız yarar olacağını, ona bu haksız karın güzel gelmeyeceğini, bir mutabakat yoluna gidebileceğimizi konuştuk. Hatta kendisine, ‘Gel anlaşalım, sana 200 bin avro verelim, bu işi de bitirelim.’ dedik. Onu kabul etmedi, oralı olmadı. Hala konuşuyoruz. Bir insan hakkı olmadan, emeği olmadan bir paranın sahibi olabilir mi? Bu türlü bir şeyi bir insan nasıl yaşar? Aslında ne için yaşıyoruz? Bu dünyada onurumuz, gururumuz için yaşıyoruz. Geride bırakacağımız bir İsim için yaşıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Jean Pierre’in kulüple kontratı olmadığını ve alanda müddet almadığını ileri süren Yamak, “Senin esasen kanser olduğunu, hastaneden zati pak raporu gelmiş, hastalığını da bizim hekimimiz bulmuş. Sonra üroloji ile görüşmüş ve o kistin Kıymetli olduğu anlaşılmış. Biz insanlık namına bunu ona deklare etmişiz. Tüm bunlara karşın, kontratımız de olmamasına karşın, bizi gitmiş FIFA’ya şikayet etmiş.” biçiminde konuştu.

Yamak, yalnızca ekibi ligde tutmak için değil, ekonomik ve hukukî gayret de verdiklerinin altını çizerek, “Bu kulüpte olan çarpık yapıyı düzelteceğim. Ben üzerime kefeni giydim, ben bu grup için, burayı düzeltmek için elimden ne geliyorsa yapacağım.” diyerek kelamlarını tamamladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir