Hagi için Galatasaray itirafı!

Futbol, Genel, Haberler May 22, 2023 Yorum Yok
Galatasaray’ın efsane isimlerinden Gheorghe Hagi için bir itiraf geldi.

Rumen menajer Giovanni Becali, Hagi’nin Galatasaray’da oynadığı devirde kazandığı parayla futbol akademisini açtığını kaydetti.

Becali, “Hagi, Galatasaray’da 5 Yıl içinde istediği her şeyi kazandı. çok şey kazandı ve yaptıklarını yapma cüreti vardı. Galatasaray’la yaptığımız kontratta, birinci anlaştığımızdan yıllık 500 bin dolar daha Çok Nakit istedik. Yıllık 3.5 milyon anlaşmıştık. Unsurlara istediğim kadar ekleyebilirdim. Avrupa kupaları için bir sayı yoktu. Şampiyonluk için 200 bin dolar üzere bir limitleri vardı. Hagi için Avrupa Kupası için 2 milyon dolar prim hususu koydum. İki kupa kazandı ve 4 milyon aldı. Maç primlerinden, şampiyonluklarından ve emsal bonuslardan falan bahsetmiyorum. O parayla akademiyi açtı” dedi.

1996-2001 yılları ortasında Galatasaray forması giyen Gheorghe Hagi, daha sonra 2004-2005 ve 2010-2011 olmak üzere sarı-kırmızılı grupta teknik yöneticilik vazifesinde bulundu.

2009 YILINDA AKADEMİYİ KURDU

Gheorghe Hagi, 2009 yılında Köstence’de Gheorghe Hagi Futbol Akademisi’ni kurmuştu. 2021 yılına kadar Viitorul Constanta’nın altyapısı olarak hizmet veren akademi, 2021 yılında bu yana Farul Constanta’nın genç futbolcu akademisi olarak hizmet veriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir