Orduspor, namağlup şampiyon

Futbol, Genel, Haberler May 22, 2023 Yorum Yok
Çoğunluğunu depremzede futbolcuların oluşturduğu ekiple tekrar yeşil alanlara dönen Orduspor, 2. Amatör Küme’de namağlup şampiyon olmayı başardı.

1967 yılında kurulan lakin ekonomik nedenlerden Dolayı bir müddettir liglerde yer alamayan Orduspor, dün Altınordu 2 nolu alanda karşılaştığı Fevzi Çakmak Gençlerbirliği’ni 16-0 yenerek 2. Amatör Küme’de bitime bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

Valilikten yapılan açıklamada, FIFA’nın koyduğu yasak nedeniyle 4 dönem transfer yapamayan ve liglere katılamayan Orduspor’un, Vali Tuncay Sonel öncülüğünde 2,5 Yıl sürdürülen temaslar sonunda yasağın kaldırılmasıyla 2. Amatör Küme’ye dönemin başlamasına bir gün kala katıldığı belirtildi.

Sarsıntılardan en Fazla etkilenen vilayetlerden Hatay’daki kulüplerden transfer ettiği futbolculara ve teknik heyete, ikinci transfer periyodunun nihayet gününde lisans çıkartan Orduspor’un, ligde oynadığı 12 maçın tamamını farklı skorlarla kazanarak 36 puanla namağlup şampiyon olduğuna işaret edilen açıklamada, “Şampiyonluk sevincini futbolcular ve taraftarla Bir arada yaşayan Vali Sonel, Fevzi Çakmak Gençlerbirliği ile oynanan maçın akabinde alana inerek, futbolcuları ve teknik heyeti kutladı. Maçın bitimiyle Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından kupa seremonisi düzenlendi.” sözlerine yer verildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir