onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Hakemlere ‘atletik’ kıskaç

Hakemlere ‘atletik’ kıskaç

admin admin -
11 0
Merkez Hakem Konseyi’nden Üstün Lig’in bitimine sayılı haftalar kala Değişik bir atılım geldi. MHK Yetkilileri, hakemlere gönderdiği iletide, 9 Mayıs’ta idman, 10 Mayıs’ta seminer, 11 Mayıs’ta ise atletik test yapılacağını açıkladı. Dönem başı ve devir ortasında yapılan atletik testin, bu ayki seminere iç edilmesi hakem topluluğunda gündem konusu oldu. Topluluk önde gelenleri, “Zamanlama Fazla anlamsız. Testi geçemeyen klasman düşecek” yorumunu yaptı. Hakemlerin de bu bahiste rahatsız olduğu belirtildi.

SAKATLIK RİSKİ DE VAR

Bu güçlü testler sırasında sakatlanma riskinin de epeyce yüksek olduğu söyleniyor. Lig ismine kritik olan haftalarda hakemlerin sakatlık riski ile karşı karşıya bırakılması da bir Öbür münakaşa konusu. MHK’nın haziran ayının sonuna kadar yeni hakem klasmanlarını açıklaması gerekiyor. Bilindiği üzere, TFF seçimi de haziran ayında yapılacak. Şu anki Merkez Hakem Heyeti’nin devam edip etmeyeceği şimdi aşikâr değil. Yeni klasmanların bu Merkez Hakem Konseyi idaresi tarafından yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu oldu.

19 İSİM İSE KOŞAMADI

MHK, geçtiğimiz günlerde idman gayeli Yan hakemlere birtakım testler yapmıştı. Bu testi geçemeyen 19 Yan hakemin Merkez Hakem Heyeti tarafından dinlendireceği sav edilmişti. Merkez Hakem Şurası tarafından testlerin dönem sonuna kadar devam edeceği belirtildi. Merkez Hakem Heyeti’nin bu kritik haftaları en formda hakemlerle devam etmek için bu test uygulamalarını yaptığı belirtildi. MHK Lideri Lale Orta ve takımı hakemlerin performansları ile yakından ilgileniyor.

DALLAS EĞİTİM VERECEK

MHK Hakem Danışmanı Hugh Dallas, 10 Mayıs’ta yapılacak seminerde hakemlere eğitim verecek. Dallas, nihayet periyotta tartışılan konumları hakemlerle Bir arada kıymetlendirecek. MHK Lideri Lale Orta’nın da hakemlere konuşma yapması bekleniyor.

EMEKLİ OLSUN

Bandırma, 35. haftada Altınordu ile 3-3 berabere kaldıkları maçın hakemi Ali Palabıyık’la ilgili TFF’nin kararının akabinde karşılaşmanın tekrar edilmesi ya da 81. dakikasından itibaren yine oynatılmasını talep etti. Bandırma ayrıyeten, Palabıyık’ın da emekli edilmesini istedi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir