Hasan Çavuşoğlu: “Her Vakit futbolcu satamayız”

Futbol, Genel, Haberler Kas 02, 2022 Yorum Yok

Spor Toto Üstün Lig kulüplerinden Alanyaspor’da, seçimsiz fevkalâde genel şura toplantısı gerçekleştirildi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda, divan başkanlığına Cengiz Aydoğan seçildi.

Ankara’da bulunan kulüp lideri Hasan Çavuşoğlu, açılış için hazırlanan görüntü konuşmasında, değişen spor maddesinden Dolayı almaları gereken kararlar olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu, 7’si Üstün Lig olmak üzere 12 yıldır Alanyaspor idaresinde yer aldıklarına dikkati çekerek, “Geldiğimiz noktada yayın gelirlerinin düştüğü bir yerde, yabancı futbolcuların döviz üzerinden ödemeler olmasından ve dövizin yükselmesinden Dolayı kulübü döndürmek, Özellikle Üstün Lig kulübünü çevirmek Fazla güç. Yaşadığımız zorlukları arkadaşlarımız Fazla düzgün biliyorlar. Alanyaspor’un sabit gelir kaynakları yok denecek kadar az. Bu hakikaten Fazla vahim bir durum. Buradan Özellikle kentimizi yöneten büyüklerimize ve Alanya’da sivil cemiyet örgütleri iç olmak üzere Alanya’nın dinamiklerine buradan bir Kez daha seslenmek istiyorum. Biz Alanyaspor’u Üstün Lig’de tutmaya devam edecek miyiz, etmeyecek miyiz? Buna daima Birlikte bir karar vermemiz lazım.” tabirlerini kullandı.

“Her Vakit futbolcu satacağız diye bir şey yok”

Süper Lig’de kulüp yönetim etmenin kaidelerinin güç olduğunu anlatan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

“Çünkü gelirler sarfiyatların üçte ikisini karşılamıyor. Geçen sene ligi 5’inci bitirmemize Karşın aldığımız para, yayın hakları vesaire kulübün üçte bir bütçesi. Bu sene sponsor gelirlerimizi biraz daha arttırdık. Arttırmamıza Karşın Doğal ki Yine yüzde 30-40’a yakın bütçe açığı ortaya çıkıyor. Evvelce futbolcu satıyorduk. Bir biçimde döndürüyorduk. Her Vakit futbolcu satacağız diye bir şey yok.”

Çavuşoğlu, Muhteşem Lig’de yalnızca kendilerinin değil Tüm kadroların işinin güç olduğunu lisana getirdi.

Alanyaspor’un Üstün Lig’de yaşaması, barınması ve bugüne gelmesinin sahiden bir mucize olduğunu anlatan Çavuşoğlu, “Hep söylüyorum. Biz nereye kadar götürebiliriz? Nereye kadar taşıyabiliriz. Bunu tartışmak lazım. Sonra kimse işte bu kulüp neden bu türlü oldu? Bu kulüp neden geriye gitti? Kimse bunun müzakeresini yapmasın. Biz Alanyaspor’a Alanya olarak ne veriyoruz, ne katıyoruz, ne kadar sahip çıkıyoruz? Bunu bir kere topyekün olarak masaya yatırmak lazım.” değerlendirmesinde bulundu.

Çavuşoğlu, geçen sene ligi 5. sırada bitirmelerine Karşın 2-3 bin taraftarın maça geldiğini vurgulayarak, bu tribünlerin dolması gerektiğini kaydetti.

Konuşmalarının akabinde Alanyaspor’un, borçlanma konusunda, devlet bankasına geçiş süreci ve gelirlerinin yüzde 25’ine kadar borçlanmanın da gelirlerin yüzde 50’sine kadar olacak formda değiştirilmesi kararı, oy birliğiyle kabul edildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir