Hataysporlu Recep Burak Yılmaz depremi anlattı!

Futbol, Genel, Haberler Şub 16, 2023 Yorum Yok
Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzele faciası Fazla sayıda vilayetimizde ağır yıkımları beraberinde getirdi. Sarsıntıdan en Çok etkilenen vilayetler ortasında yer Meydan Hatay’ı Harika Lig’de temsil eden Hatayspor, ligden çekilme kararı aldı. çok sayıda futbolcusu ve antrenörü zelzele faciasından etkilenen Hatayspor’un çekilme kararını Türkiye Futbol Federasyonu kabul etti. Bordo-beyazlı takımın savunmacısı Recep Burak Yılmaz zelzele anında yaşananları anlattı.

“BİR TRAVMA YARATTI HEPİMİZDE”

Radyospor’a konuşan Recep Burak Yılmaz zelzele anında yaşananları şu tabirlerle lisana getirdi: “Bizim oturduğumuz yapı yıkılmadı. Sarsıntı geçince 04.15’te dışarı çıktık. Yeğenlerim bendeydi. Eşim kardeşim birlikte çıktık meskenden. Yeğenlerim sabah İstanbul’a dönecekti; ancak bu felaketi yaşadılar. Çocuk olmaları daha da makus. Bir travma yarattı hepimizde” dedi.

“EŞİM Biricik GİTMEK İSTEMEDİ”

Eşinin yaşadığı panik nedeniyle Biricik başına seyahat yapamadığını belirten Recep Burak Yılmaz, “Eşim gebe, onu zelzele günü göndermek istedim. çok korkuyordu, Biricik gitmek istemedi. Hasebiyle ben de onlarla döndüm. Sonrasında bir kaç gün sonra ben otomobilimle döndüm Hatay’a. Sağlam hiçbir yapı yok diyebilirim. Benim oturduğum yapı kullanılır değil. Birden fazla yapı bu türlü. Bence yıkıntı kaldırıldıktan sonra Hatay yine kurulmalı. Konutu olanın konutu gitti, işi olanın işi gitti. Beşerler ne yapacak bilemiyor. Artık İstanbul’dayız” tabirlerini kullandı.

“TANER AĞABEY VE ATSU AKLIMIZDAN ÇIKMIYOR”

Sportif yönetici Taner Savut ve Christian Atsu için dua ettiklerini kaydeden Recep Burak Yılmaz, “Taner Savut ve Christian Atsu için dua ediyoruz. Elimizden oburu gelmiyor. Kasımpaşa maçında golümüzü nihayet saniyede Atsu atmıştı. Ona sarılmıştık. Taner ağabey (Savut) soyunma odasındaydı. Galibiyet fotoğrafı çektirdik. O denli kaldı, bir kaç saat sonra ne olacağını bilemiyorsun ki… Ben de eşimle program yapmıştım. Sabah hoş bir kahvaltı yaparız, sonra akşam bir yere yemeğe gideriz, galibiyet çoşkusu, Tebrik yaparız diyordum. Olmadı. Taner ağabey ve Atsu aklımızdan çıkmıyor” açıklmasını yaptı.

“BİRKAÇ KULÜP ARADI, ŞİMDİ KARAR VERMEDİM”

Hatayspor’un kiralık olarak gruptan ayrılmaları istikametinde kendilerine müsaade verdiğini vurgulayan Recep Burak Yılmaz, “Herkes bunu yapabilir mi bilmiyorum. Ruhsal olarak Fazla zorlanan arkadaşlarım var. Ben şimdi kararımı vermedim. Birkaç kulüp aradı; lakin şimdi oynayıp oynamayacağıma karar vermedim. Giden canlarımız için Fazla üzülüyoruz. lakin toparlanıp, hayata devam etmek gerekir” dedi.   

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir