İtalya’daki rapordan ‘Zaniolo’ çıktı

Futbol, Genel, Haberler Şub 16, 2023 Yorum Yok
Galatasaray’ın takımına kattığı Nicolo Zaniolo, ülkesinde yayınlanan bir rapora husus oldu.

Sarı-kırmızılılar, İtalyan futbolcuyu Roma kulübünden 15 milyon euro bonservis karşılığında takımına katmış, 23 yaşındaki on numaraya 4.5 yıllık kontrat imzalatmıştı.

İtalya Futbolcular Birliği, Roma’da gerçekleştirilen toplantıda ‘Futbolcular atak altında’ başlıklı raporun sunumunu gerçekleştirdi.

İtalya Futbol Federasyonu Lideri Gabriele Gravina’nın da Amade bulunduğu toplantıda İtalya Futbolcular Birliği Lideri Umberto Calcagno bir konuşma gerçekleştirdi. Zaniolo konusunu buzdağının görünen kısmı olarak niteleyen Calcagno, oyuncunun eski kulübü Roma ile yaşadığı dertler ve kendisini Galatasaray’a transfer olmaya götüren süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

“SÜREÇ DAHA ÂLÂ YÖNETİLEBİLİRDİ”

Ansa’da yer Meydan kelamlarında şunları söyledi: ‘Zaniolo hadisesinde süreç daha güzel yönetilebilirdi. Lakin bu şiddetin ya da yaşananların münasebeti olamaz. Zaniolo Türkiye’de mi? Zaniolo’nun ve kulübün kararını etkileyen sportif performans dışında ya da Amel kontratının dışında durumlar olmasından Dolayı üzgünüm. Futbolcunun seçimi, çalışma ilgisine yabancı olan şahıslar tarafından şekillendirildi’. 

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir